وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آیت‌الله نوری همدانی عنوان كرد:

لزوم توجه بيش از پيش به طرح تحول نظام سلامت

 
 
مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر عمومی شدن طرح تحول نظام سلامت، تاكيد كرد: اجرای این طرح بسیار خوب بوده و باید طرح تحول نظام سلامت در کل مملکت به‌ صورت عمومی برقرار شود.
 
به گزارش وبدا، آیت‌الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بالاترین عبادت را خدمت به همنوعان برشمرد و اظهار كرد: خداوند متعال دو علم فقه و طب را در صدر علوم قرار داده است.
 
وی درخصوص اهمیت علم طب خاطرنشان كرد: علم طب مربوط به انسان بوده و چنانچه انساني سالم نباشد، عقل سالم نيز نخواهد داشت، در حدیثی از امام صادق(ع) آمده، در هر نقطه مسکونی باید سه عامل فقیه عالم، طبیب با بصیرت و حاکمی خیرخواه وجود داشته باشد.
 
مرجع تقلید شیعیان ضمن قدردانی از خدمات دکتر هاشمی، وزیر سابق بهداشت و اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور، افزود: این طرح باید در کل مملکت به‌ صورت عمومی برقرار باشد.
 
آیت‌الله نوری همدانی در ادامه سخنانش با تأکید بر عمومی بودن طرح پیشگیری از بيماري ها، بيان كرد: هر فردي كه به اندازه و نياز بدنش غذا بخورد، بدن و قلبي سالم خواهد داشت، طرح پیشگیری از بيماري ها نیز باید در کل مملکت رواج پیدا کند. ما در تمام علوم تقدم داریم، اما غربی ‌ها در دوره‌ ای از تاریخ علم ما را سکولار کردند، امیدواریم دانشجویان ما با این علم آشنا شده و آن را در عمل نيز به کار بندند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧ - ١٢:٣٠ / شماره خبر: ١٨٦٨٤٤ / تعداد نمايش: 374

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج