وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام تبریک وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران به همتای لبنانی

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي جمهوری اسلامی ایران، در پيامي، انتصاب دکتر جمیل صبحی جبق، وزیر جدید بهداشت عمومی لبنان را تبریک گفت.

 

به گزارش وبدا، متن این پیام به شرح زير است؛ 

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

 

جناب آقای دکتر جمیل صبحی جبق 

وزیر محترم بهداشت لبنان

 

غلبه منطق تفاهم و تعامل در کشور دوست و برادر لبنان که با انتصاب شایسته جنابعالی که از پزشکان بنام و مدیران خبره سلامت هستید، در جایگاه وزیر بهداشت همراه شد، موجب مسرت و خرسندی بسیار گردید.

قدر مسلم این اتفاق و انتخاب در شرایطی که بیگانگان ماه هاست با دخالت های آشکار و نهان در پی نادیده گرفتن حق انتخاب، وحدت ملی و تمامیت ارضی و حقوق حقه ملت لبنان هستند نقطه عطفی در تاریخ سرزمین سروهای ایستاده و مقاوم خواهد بود.

اینجانب ضمن تبریک این اتفاق مبارک و انتصاب میمون، آمادگی تام و تمام دولت، نظام سلامت و دانشمندان و کارگزاران حوزه سلامت ایران را برای همکاری های دوجانبه و سازنده در جهت ارتقای کلیه فرآیندهای بهداشتی و درمانی و بهبود کمی و کیفی آموزش و پژوهش در علوم پزشکی، صنایع سلامت محور، تبادل فناوری و تولید و تجارت کالاهای سلامت اعلام می دارم و با لحاظ پیوندهای دیرین و عمیق دو ملت ایران و لبنان، رجاء واثق دارم این همکاری ها می تواند نقش موثر و سازنده ای در گسترش سلامتی و روابط دوستانه فرهنگی، علمی و تجاری سراسر منطقه ایفا نماید.

 

با تقديم احترام

دکتر سعید نمکی

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧ - ٢٢:١٦ / شماره خبر: ١٨٦٨٥٥ / تعداد نمايش: 876

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج