وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در حاشیه آغاز طرح سلامت نوروزی بهداشت محیط خبرداد:

بسیج 3 هزار تیم بازرسی بهداشت محیط در طرح سلامت نوروزی

وزیر بهداشت گفت: امروز مانور بسیج سلامت نوروزی در حوزه بهداشت محیط در کنار همکاران ما در اورژانس و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی آغاز شد و تا 20 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت و در طول این مدت، 3 هزار تیم بازرسی بهداشت محیط در دانشگاه های علوم پزشکی بسیج می شوند.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه آغاز طرح مدیریت مهندسی بهداشت محیط در سلامت نوروزی که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار داشت: تیم های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت از اماکن بین راهی، اقامتگاه ها، هتل ها و اماکن عرضه مواد غذایی به طور مرتب و مستمر با دستگاه های مجهز و پرتابل بازرسی می کنند و در همان محل، تخلفات را صورتجلسه کرده و برخورد قانونی می کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم که ارائه دهندگان مواد غذایی برای خیر کسب و کار خودشان، رعایت حال مردمانی را کنند که بعد از مدت ها با دلخوشی با خانواده های خود می خواهند به سفرهای نوروزی بروند. برای مردم ایام خوشی را آرزو می کنیم و امیدواریم که با رعایت مسائل ایمنی و پرهیز از بی توجهی و آسیب به خانواده ها، سفر خوبی داشته باشند.

وزیر بهداشت افزود: همکاران ما در وزارت بهداشت در کنار مردم در ایام نوروز حضور دارند و برای اعتلای سلامت مواد غذایی، لحظه ای درنگ نخواهند کرد.

دکتر نمکی در خصوص بازدارندگی مجازات برای تخلفات بهداشتی در طول طرح سلامت نوروزی، گفت: بخشی از بازدیدهای بهداشتی و برخوردهای قانونی مربوط به وزارت بهداشت و بخش دیگر بیرون از وزارت بهداشت است و امیدوارم که با هماهنگی هایی که با سازمان تعزیرات حکومتی و قوه قضاییه داریم، بتوانیم تخلفات را با شدت بیشتری مجازات کنیم تا اگر معدود کسبه ای در خدمت رسانی به مردم دچار تعلل می شوند، مجازات به گونه ای باشد که باعث پرهیز آنها از ادامه تخلفات شود.

وی در خصوص استفاده از دفاتر خدمات سلامت در طول طرح سلامت نوروزی، گفت: قطعا ما در استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی در همه خدمات بهداشتی و درمانی مشتاق هستیم و امیدواریم که مشارکت بخش خصوصی در حوزه سلامت، تقویت شود./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧ - ١٣:٠٨ / شماره خبر: ١٨٧٩٠٢ / تعداد نمايش: 537

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج