وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس با موضوع "سلامت نوروزی"جلسه هماهنگی از طریق ویدئوکنفرانس، ظهر امروز با حضور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و مدیر  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان و مسئولین روابط عمومی واحدهای تابعه این دانشگاه برگزار شد، اهداف و برنامه های ستاد اطلاع رسانی سلامت نوروزی سال 98، بیان و بر ضرورت آنها تاکید شد.

به گزارش وبدا، دکتر کیانوش جهانپور در این جلسه ضمن تقدیر از اقدامات و فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، این دانشگاه را جزو دانشگاه های فعال و پیشرو در عرصه اطلاع رسانی سلامت برشمرد و درخصوص بسیج سلامت نوروزی، اظهار کرد: بسیج سلامت نوروزی با رویکرد مدیریت بهداشت محیط از امروز 20 اسفندماه، آغاز شد و امیدواریم در کنار سایر حوزه ها و سازمان های تابعه وزارت بهداشت و با همکاری دانشگاه ها، نوروزی سالم تر و آغاز سالی سلامت، برای هموطنان رقم زده شود.

دکتر جهانپور با بیان اینکه وزیر محترم بهداشت بر اهمیت و ضرورت موضوع ارتباطات و اطلاع رسانی در حوزه سلامت تاکید زیادی دارند و همین موضوع پشتوانه ای شد تا طرح سلامت نوروزی و ستاد اطلاع رسانی سلامت نوروزی در دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان های تابعه وزارت بهداشت کلید خورد، افزود: همکاران ما در دانشگاه های علوم پزشکی سعی کنند، با همفکری، هم افزایی و هماهنگی بیشتر در راستای تحقق این هدف مهم، همکاری کنند تا برنامه ها را به نحو احسن، با ضریب نفوذ بیشتر و توسعه کمی و کیفی، در سراسر کشور پیش برود.

وی بیان کرد: این کمپین اطلاع رسانی از 27 اسفندماه سال جاری آغاز شده و تا 17 فروردین ماه سال 98 در ستاد اطلاع رسانی سلامت نوروزی وزارت بهداشت ادامه دارد و قرار است، محتوای تولید شده توسط همکاران ما در معاونت های ستادی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، از طریق شبکه سلامت، شبکه خبر و شبکه 3 سیما و همچنین فضای مجازی به نحو گسترده ای، به نمایش درآید.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درخصوص محتوای این تولیدات، تصریح کرد: محتوای تولیدات معاونت ها و دانشگاه ها، از اطلاع رسانی و آموزش همگانی سلامت گرفته تا هشدارها، فرهنگ سازی در خطرها و بلایا، خدمات دارویی، سیستم های نظارتی، نحوه خدمت رسانی در سطح استان ها و شهرستان ها و سلامت محیط زیست، نظارت های بهداشتی، معرفی الگوهای تغذیه ای سالم و بهبود فرهنگ تغذیه مردم و سبک زندگی، متغیر و متنوع باشد.

وی درخصوص ضرورت توجه مقوله به سلامت و محیط زیست، تاکید کرد: با توجه به اینکه ایام نوروز، موسم تجدید حیات طبیعت است، به عنوان یکی از نهادهای تاثیرگذار و همچنین به عنوان تولیت سلامت، باید بتوانیم در راستای سلامت محیط زیست و ارتقای سطح سواد عمومی جامعه در این خصوص، گام های موثرتری برداریم.

دکتر جهانپور اظهار کرد: گستره خدمت رسانی و تلاش های همکاران ما در حوزه اورژانس بیمارستان و پیش بیمارستانی در کشور قابل ملاحظه است، لذا ثبت این لحظات ارزشمند بوده و درصدد هستیم از این لحظات ثبت شده، مستندسازی شده و علاوه بر انتشار در فضای مجازی و استفاده از پتانسیل رسانه ملی در نشر آن، در فضای حقیقی نیز، نمایشگاهی را ساماندهی کنیم. همچنین در نظر داریم تا آثار منتخب را در یک مجموعه مکتوب به صورت آلبوم سالانه ثبت کرده و در مناسبت های مختلف مورد تجلیل قرار دهیم تا به این روش، لحظات ارزشمند خدمت رسانی کادر نظام سلامت کشور ماندگار شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: همچنین، اطلاع رسانی در حوزه سلامت به دسترسی بهتر مردم به خدمات سلامت کمک می کند و همین موضوع بر افزایش سطح کیفی خدمات، کاهش صرف زمان و هزینه و افزایش سطح رضایتمندی عمومی نیز، تاثیرگذار است.

در ادامه این جلسه، اسماعیل رحمانی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز درخصوص پیشبرد اهداف ستاد وزارت بهداشت در راستای بسیج سلامت نوروزی، اعلام آمادگی کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧ - ١٥:٢٦ / شماره خبر: ١٨٧٩١٦ / تعداد نمايش: 850

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج