وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور:

شهدا به ما درس عشق، عاشقی و مقاومت دادند

وزیر بهداشت گفت: شهدا درس های زیادی به ما دادند، اما یکی از ارزشمندترین این دروس، درس عشق و عاشقی بود که آن هم از معلم اصلی عاشقی؛ حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای آن بزرگوار آموخته بودند.

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور که در تالار بزرگ لیان بوشهر برگزار شد، اظهار داشت: اگر عشق، عاشقی و عشق به خداوند و معبود نباشد، این همه صحنه زیبا خلق نمی شود. ظهر عاشورا از حضرت زینب (س) که داغ شهادت حضرت علی اکبر، حضرت علی اصغر (ع) و حضرت قاسم (ع) و خیمه های سوخته، چهره هایی از عطش افروخته و تکه های تن صد پاره برادر بی سر خود را دیده، می پرسند که بانوی بزرگوار در کربلا چه دیدی؟ که می فرمایند به خدا جز زیبایی چیزی ندیدم. بنابراین عشق بود که این همه رنج را در دیدگاه ایشان تبدیل به زیبایی کرد.

وی تصریح کرد: بنده قرار بود دیروز و امروز به همراه رییس جمهور به عراق سفر کنم، اما به دلیل مشغله های آخر سال و گرفتاری ها، از این سفر منصرف شدم اما مگر می شود به پابوس خانواده های شهدا نرفت و به حرمت شهدایی که در این صحنه ها مانده ایم، به زیارت قبور مطهرشان نشتافت.

وزیر بهداشت افزود: چندی پیش دختر شهید مدافع حرمی را در تلویزیون دیدم که با لبخند می گفت فقط دوست دارم پدرم را در خواب ببینم و این درس عاشقی است که خانواده شهدا از عشق بالای شهدا آموختند.

دکتر نمکی با بیان اینکه شهدا به ما آموختند که هیچگاه نباید عزت را فدای هر پدیده دنیوی کرد، گفت: شهدا آموختند که ما نباید در برابر ظلم، استبداد و استعمار، زانو بزنیم و عزت ما در شهادت و عبور از این ذلت است و کشوری را سراغ ندارید که یک سانتی متر از خاک آن را در نشست های بین المللی پس گرفته باشد.

وی تاکید کرد: درس سومی که از شهدا گرفتیم این بود که برای خدمت به مردم به ویژه در جامعه پزشکی، از هیچ پدیده ای نمی هراسم. دو هفته پیش ناگهان به بنده خبری دردناک رسید که یک زن زائو در یکی از روستاهای استان چهارمحال و بختیاری نیاز به امداد داشته که هلی کوپتر اورژانس برای او اعزام شده اما هلی کوپتر دچار سانحه می شود و پنج نفر به شهادت می رسند، اما بلافاصله هلی کوپتر دوم از پایگاه دیگری به این ماموریت اعزام شد و این درحالی بود که پنج شهید در این سانحه تقدیم شدند، اما نگذاشتیم یک مادر باردار جان خود و فرزندش را از دست بدهد.

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: شهدا به بیرون از مرزها این پیام را دادند که ایران، سرزمینی نیست که بشود به آن نگاه چپ کرد و مردان و شیرزنان آن بنشینند تا تحت تصرف قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: روزهای اول جنگ تحمیلی در مناطق جنگی، وجود اسلحه کلاشینکف از رویاهای رزمندگان بود اما امروز در کشور، صدها پایگاه شلیک موشک وجود دارد و با هیچ کشوری جنگ و مخاصمه نداریم و کل دنیا هم می دانند که کوچک ترین تعرض به ایران از سوی هر کشوری، در کمتر از 5 دقیقه پاسخ داده می شود و دوام نخواهد آورد.

 

 وزیر بهداشت ضمن تقدیر از مقام شهدا و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، در خصوص برخی نگرانی ها در مورد اثرات تحریم بر تامین دارو و تجهیزات پزشکی گفت: به عنوان وزیر بهداشت که سالهای سختی را در سازمان برنامه و بودجه گذرانده ام اعتقاد دارم تا زمانی که آه سحرگاه یک مادر شهید و تا زمانی که شبانگاهان دعای یک جانباز قطع نخاعی در این کشور وجود دارد، نظام جمهوری اسلامی، بیمه شده است.

 دکتر نمکی با بیان این که در برابر شهدا و جانبازان شرمسار و روسیاه هستیم، گفت: وقتی که به گلزار شهدا می روم، بغضی نهفته گلوی من را می گیرد و می گویم در مقابل شهدا، شرمسار هستم و آنچه که باید برای شما در مقابل آن همه بلندمرتبگی و روح عظیم شما، انجام نداده ایم و امیدوارم که خداوند جانبازان و ایثارگران را به عنوان سرمایه های گران قیمت و ارزشمند این کشور را با شفا و عزت در پناه امام زمان(ع) نگه دارد و این نظام با دعای خانواده های معظم شهدا، هر روز سرافرازتر از قبل باشد./206

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ - ١٠:٠٢ / شماره خبر: ١٨٧٩٣٠ / تعداد نمايش: 1062

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج