وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد:

ارائه برنامه کاربردی برای کاهش شکاف آموزش و بالین در پرستاری

دکتر حضرتی با تاکید بر ارائه برنامه کاربردی برای کاهش شکاف آموزش و بالین، گفت: باید با تلفیق تئوری، بالین و عرصه در ارائه خدمت، احساس مسئولیت و تعهد بیشتری نسبت به بیمار و مددجو در دانشجویان و فراگیران نسبت به بالین ایجاد شود.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی در سمپوزیوم یک روزه معرفی و نقد نوآوری های آموزشی در پرستاری در دانشکده پرستاری و مامایی تهران ضمن تسلیت شهادت امام هادی (ع)، ایام رجبیه و آمادگی برای مهمانی خداوند را مبارک دانست.

وی با اشاره به عنوان طرح پیشنهادی دانشکده پرستاری و مامایی تهران با عنوان طرح تلفیق آموزش و بالین بر لزوم کسب نظر از دانشجویان و همکاران بالینی به عنوان ذینفعان اصلی  تاکید کرد و گفت: در تلفیق آموزش در بالین و یا در عرصه، تلاش های بسیاری صورت گرفته است، اما هنوز نیاز به الگوهای برتر و تثبیت شده جهت اجرای بهتر این امر مهم هستیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت بیان کرد: مدل های مختلفی برای کم کردن شکاف بین تئوری و عمل در پرستاری برای حل مشکلات آموزشی مطرح شده است که این سمپوزیوم یک روزه که با طراحی و مدیریت کارگروه توسعه علوم پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و با حضور اساتید و فرهیختگان پرستاری در جهت نقد و بررسی این گونه طرح های نوآورانه در پرستاری انجام گرفته است، شایسته تقدیر است.

دکتر حضرتی با اشاره به طرح دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در برگزاری آزمون عملی پیش کارورزی به شیوه آسکی از اجرای این طرح خبر داد و اظهار داشت: این طرح در تعدادی از دانشگاه ها در حال انجام است، اما این روش باید قانونی و مصوب شده و به شکل متحد الشکل اجرا شود.

وی طرح اتندینگ پرستاری پیشنهادی دانشگاه علوم پزشکی تبریز را  نیز طرحی ارزشمند دانست و گفت:  این طرح شکاف بین آموزش و بالین را به نحو مطلوبی کاهش می دهد و در ایجاد اعتماد به نفس در دانشجویان و رضایت شغلی اساتید پرستاری در بالین می تواند موثر باشد، اگرچه این طرح هنوز در ابتدای کار است و نیاز به تکمیل شدن دارد.

وی همچنین در این سمپوزیوم، خواستار اجرایی شدن طرح ها به صورت پایلوت و در نظر گرفتن جوانب مختلف آن شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ - ١٢:٣٠ / شماره خبر: ١٨٧٩٤٢ / تعداد نمايش: 505

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج