وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت اعلام کرد:

برنامه وزارت بهداشت برای استفاده از ظرفیت نخبگان

 
وزیر بهداشت گفت: در صدد هستیم برای یکی دوسال آینده از تمام دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه  برای نظام ارائه خدمت در دانشگاهها،  مراکز تحقیقاتی و نیز در جهت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری استفاده کنیم.
 
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در حاشیه مراسم افطاری با نخبگان حوزه پزشکی در جمع خبرنگاران در مورد کیفیت آموزش اظهار کرد: خوشبختانه معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دنبال تحول نظام آموزش پزشکی در کشور است و در این راستا در نظر دارد با تکیه بر ظرفیت های ملی و استفاده از نخبگان چه در سطح تحصیلات عالی، چه تحصیلات کارشناسی، تحول در ساختار آموزش و بازنگری واحدهای درسی و شیوه‌های آموزشی و شیوه‌های ارزیابی را دنبال کند.
 
 وی افزود: اگر این طرح موفق شود شاهد ساماندهی در ساختار آموزشی نظام آموزش پزشکی خواهیم بود. همچنین به دنبال این هستیم که تعریف کنیم چه کسی، در چه رشته ای، با چه مهارتی، در چه زمانی، توسط چه کسی، با چه هزینه‌ای و در کدام جایگاه نظام ارائه خدمت را  تربیت کنیم.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه تحقق این مهم باعث کاهش گله‌مندی مردم از سطح ارائه خدمات خواهد شد، عنوان کرد: همچنین دانش‌آموختگان حوزه علوم پزشکی نیز مهارت هایی در نظام ارائه خدمات خواهند داشت.
 
وی در مورد راهکارهای عملی برای حفظ نخبگان نیز گفت: در این راستا اولین گام نخبه نوازی است به این معنی که باید نخبگان را کشف کرده، در مرحله دوم راه هایی برای رشد آنها فراهم کنیم و از همه مهمتر پس از آنکه دانشجویان نخبه را شناسایی کردیم،  راهکارهایی برای جذب آنها داشته باشیم تا به آینده کاری خود امیدوار باشند. در غیر این صورت دانشجویان در حین تحصیل به فکر مهاجرت خواهند افتاد، درحالیکه بسیاری از آنهایی که مهاجرت می‌کنند،  جای  بهتری را تجربه نمی‌کنند آنها می‌روند به دلیل اینکه زیرساخت‌های مناسبی برای اشتغال آنها فراهم نشده است.
 
 وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در صدد هستیم برای یکی دوسال آینده از تمام دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه برای نظام ارائه خدمت در دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی و در جهت تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری استفاده کنیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٢٢:١٠ / شماره خبر: ١٩٠٤٣٢ / تعداد نمايش: 646

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج