وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت:

هفتمین انتقال قلب بین استانی روز عاشورا با موفقیت انجام شد/ استان یزد، رکورددار انتقال هوایی قلب در کشور است

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با اشاره به عملیات پروازی انتقال قلب از یزد به تهران گفت: قلب کودک ۹ ساله یزدی در روز عاشورا برای پیوند به کودک ۹ ساله ای در تهران منتقل شد.

دکتر مهدی شادنوش در گفتگو با خبرنگار وبدا، اظهار داشت: این کودک یزدی در یک حادثه در حین دوچرخه سواری آسیب دیده و بلافاصله تلاش برای بازگرداندن او به زندگی در بیمارستان رهنمون یزد انجام شد اما شدت ضربه به سر این پسر ۹ ساله به حدی بود که سبب مرگ مغزی وی شد.

وی گفت: با مرگ مغزی کودک تیم رضایت گیری واحد فراهم اوری اعضای پیوندی بیمارستان شهید رهنمون یزد موفق به اخذ رضایت از این خانواده عزیز برای اهدای اعضای بدن شدند.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت بیان کرد: با این اعلام رضایت این خانواده و با توجه به هماهنگی های انجام شده توسط مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت و با کمک اورژانس کشور تیم پزشکی تخصصی از آشیانه هواپیمایی ریاست جمهوری پرواز و پس از فرود هواپیما در یزد بلافاصله به بیمارستان شهید رهنمون یزد رفتند و بعد از دریافت، قلب پیوندی را به صورت پروازی به بیمارستان شهید رجایی منتقل کردند.

دکتر شادنوش ادامه داد: خوشبختانه عملیات انتقال هفتمین قلب اهدایی با موفقیت انجام شد و قلب سجاد ٩ ساله که هنگام دوچرخه سواری در یزد تصادف کرده بود، در سینه مهیار ٩ ساله در تهران جای گرفت.

وی با بیان اینکه این عملیات در روز عاشورا با موفقیت انجام شد، گفت: این هفتمین عملیات انتقال قلب بین استانی است که با ایثار این خانواده بزرگوار میسر شد. البته هماهنگی برای انتقال اعضا به صورت استانی دشوار و حاصل یک کار بین بخشی است و خوشبختانه استان یزد نیز رکورددار این عملیات و اقدام انسان دوستانه و خداپسندانه در کشور است.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در پایان گفت: کبد این کودک ۹ ساله نیز برای پیوند به دیگر بیماران نیازمند از یزد به شیراز منتقل شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٨ - ١٦:٢٩ / شماره خبر: ١٩٤٩٥٠ / تعداد نمايش: 550

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج