وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی اعلام کرد:

حمایت از بومی سازی صنعت تجهیزات پزشکی، مهم ترین اولویت هیات امنا

سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی گفت: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی برای ادامه همکاری با هیات امنا و بقا در بازار تجهیزات ملزم به انتقال تکنولوژی، اشتغال و کارآفرینی هستند.

به گزارش وبدا، مهندس اسحق عامری اظهار کرد: افتخار هیات امنای صرفه جویی ارزی اینست که تا کنون توانسته است از اعزام بیماران به خارج از کشور ممانعت به عمل آورد و باعث صرفه‌جویی ارزی زیادی در کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه رهاورد واردات تجهیزات پزشکی به شرطی ارزشمند است که به ازاء خروج ارز زیر ساخت های تولید و کارآفرینی را مهیا نماید، افزود: همسو و همگام با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل و اشتغال به کار کارگران و مهندسان ایرانی و بنابر نامگذاری سال ۱۳۹۸ به نام رونق تولید از سوی رهبر  معظم انقلاب اسلامی ما تمام توان خود را به کار می‌بندیم تا تجهیزات و ملزومات پزشکی را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کنیم و با سیاست‌ها و خط‌مشهای حمایت از تولید داخل، شرکت‌هایی که تاکنون اقدام به واردات تجهیزات پزشکی کرده‌اند به سمت تولید حرکت کنند.

سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی تاکید کرد: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی باید در کمترین زمان ممکن برنامه اجرایی خود را در راستای انتقال تکنولوژی به هیات امنا ارائه دهند.

عامری گفت: در هیات امنا نیز در راستای حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل برنامه منسجمی تدوین شده ‌است که با تشکیل واحدهای تخصصی حمایت از تولید داخل و ایجاد کمیته‌های تخصصی امیدواریم در کمترین زمان ممکن این امر میسر شود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨ - ١٢:٤٣ / شماره خبر: ١٩٥٧٤٣ / تعداد نمايش: 346

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج