وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت فلسطین عنوان کرد:

اجلاس وزرای بهداشت سازمان جهانی بهداشت فرصتی برای اتخاذ سیاست‌های بهداشتی مناسب

وزیر بهداشت فلسطین گفت: جلسات وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، فرصت خوبی است که کشورهای منطقه را به سوی سیاست‌های بهداشتی مناسب سوق دهد.

به گزارش وبدا،  مای الکایلا وزیر بهداشت فلسطین در دیدار با دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقی  سازمان جهانی بهداشت، با ابراز خرسندی از این دیدار، اظهار کرد: این جلسات فرصت خوبی است که منطقه را به سوی سیاست‌های بهداشتی مناسب سوق دهد.

 وی با تقدیر از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از فلسطین، گفت: دولت فلسطین سیاست های خاص خود را دارد و حمایت‌های بدون قید و شرط کشورها را پذیرفته و از آنها استقبال می‌کند. ما همیشه به دموکراسی، چند جانبه گرایی و احترام به نظرات دیگران عقیده داریم و بر همین اساس  روابط داخلی و داخلی خود را تنظیم می‌کنیم.

وزیر بهداشت فلسطین با تاکید بر اینکه فلسطین همواره پیشگام صلح جهانی خواهد بود، افزود: صلح از فلسطین و قدس سرچشمه می گیرد و در جهان محقق نمی‌شود مگر اینکه دولت فلسطین به پایتختی بیت المقدس تشکیل شود.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به احترامی که به قانون بین‌المللی و دموکراسی قائل هستیم، توانسته‌ایم حمایت‌های بین‌المللی را به سمت خود جلب کنیم، از دولت ایران تشکر می‌کنیم که همواره از مردم فلسطین حمایت کرده‌اند. 

مای الکایلا در پایان اظهار کرد: زمانی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد، شهروند عادی بودم که آرزو می‌کردم کاش در ایران زندگی می کردم و این پیام انسان دوستانه را به جهان می‌فرستادم. زمانی که امام خمینی(ره) سفارت اسرائیل را به فلسطین تغییر داد، روحیه ما تقویت شد و در قلب همه فلسطینیان ریشه دواند./404

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨ - ٢١:١٠ / شماره خبر: ١٩٦١٧٦ / تعداد نمايش: 416

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج