وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان:

27 درصد از سرطان ها در بین زنان ایرانی مربوط به سرطان پستان است


دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان گفت: در سال 2018 حدود 110 بیمار جدید مبتلا به سرطان در کشور داشتیم که 59 هزار نفر از آنها مرد و 51 هزار نفر نیز زن بودند که از این تعداد، 13 هزار و 776 بیمار جدید مبتلا به سرطان پستان شناسایی شدند.

به گزارش وبدا، دکتر حمیدرضا میرزایی در نشست خبری این کنگره که در مرکز تحقیقات سرطان برگزار شد، اظهار داشت: 12.5 درصد از کل سرطان ها و 27 درصد از سرطان ها در بین زنان ایرانی مربوط به سرطان پستان است و به عبارتی، شایع ترین سرطان در بین زنان، سرطان پستان است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: سرطان پستان زنانی را مبتلا می کند که بیشتر در سنین فعال و آماده به کار هستند و سن سرطان پستان در کشور کاهش نیز یافته است که بیماران، خانواده های آنها و جامعه با مشکلاتی روبرو می شوند و این بیماری از نظر اجتماعی و اقتصادی برای کشور اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی یادآور شد: تمام جنبه های سرطان پستان از جمله روش های پیشگیری، تشخیصی، درمانی و توانبخشی و مسائل تغذیه ای، روانی و ژنتیک در پانزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان بررسی می شود و علیرغم علمی بودن این کنگره و با وجود بررسی منافع و سلامت بیماران اما با فشار آمریکایی ها، هیچ یک از سخنرانان خارجی حاضر به حضور در این کنگره نشدند و مسائل سیاسی که آمریکا به دنبال آن است در مجامع علمی و سلامت بیماران، موثر است.

دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان افزود: در این کنگره از اساتید و پزشکان صاحب نام خارجی و ایرانی که در خارج از کشور زندگی می کردند، دعوت کرده بودیم و حتی بلیط و ویزا هم برای آنها صادر شده بود اما تحریم ها مانعی برای حضور آنها شد که در این کنگره 4 ویدیو کنفرانس با این اساتید خواهیم داشت.

دکتر میرزایی گفت: در این کنگره علاوه بر سخنرانی ها، 10 پنل برگزار می شود و موضوع یکی از این پنل ها، چگونگی توزیع نیروی انسانی، تجهیزات و دارو در کشور برای بیماران مبتلا به سرطان پستان و افزایش دسترسی و عدالت در دسترسی به خدمات است.

دبیر علمی پانزدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان اظهار داشت: 220 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شد که مقالات مروری حذف و در مجموع 180 مقاله، پذیرفته شد که از این تعداد، 12 مقاله در سالن اصلی و بقیه در قالب پوستر و سخنرانی سریع به مدت 5 دقیقه، ارائه خواهد شد.

دکتر میرزایی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد بیماران مبتلا به سرطان در کشور و نیاز به درمان آنها باید با حداقل امکانات حداکثر خدمات را به آنها ارائه دهیم.

وی افزود: سرطان پستان در بین مردان بسیار نادر است و یک درصد از موارد ابتلا به سرطان پستان مربوط به مردان است اما از نوع درمان این بیماری در مردان تفاوتی با زنان ندارد و نتیجه طول عمر آنها نیز تفاوت چندانی ندارد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٨ - ٠٨:٤٠ / شماره خبر: ١٩٩٦٢٠ / تعداد نمايش: 305

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج