وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

بازدید سرزده مدیر کل دفتر سلامت خانواده- جمعیت و مدارس وزارت بهداشت از مرکز بهداشت شرق اهواز

مدیر کل دفتر سلامت خانواده –جمعیت و مدارس وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، از مراکز بهداشتی و ستاد مرکز بهداشت شرق اهواز بازدید بعمل آورد.

به گزارش خبرنگار وب دا خوزستان، در این بازدید دکتر مطلق ضمن تقدیر از اقدامات بعمل آمده و اظهار رضایت از شاخص های حوزه سلامت مرکز بهداشت شرق اهواز به بیان اهداف وزارت متبوعه در حوزه سلامت پرداخت.

وی گفت: آموزش سبک زندگی سالم با انجام خود مراقبتی، افزایش شاخص های مراقبتی جهت تمام گروههای هدف امکان پذیر است.

وی افزود: شاخص مرگ و میر مادران از نظر سازمان جهانی بهداشت 30 درصد از هزار تولد زنده است که هم اکنون این شاخص در کشور جمهوری اسلامی ایران به 22 درصد در هزار تولد زنده رسیده است .

وی با اشاره به برنامه چشم انداز 20 ساله کشور گفت: ما باید تا سال 1404 در خصوص پیشرفت در حوزه پزشکی و کاهش مرگ و میر حرف اول را در منطقه بزنیم .

وی افزود یکی از شاخص های مهم توسعه سلامت، کاهش میزان مرگ و میر کودکان زیر یکسال است که این رقم از 150مورد در هزار تولد زنده هم اکنون به 18 مورد در هزار رسیده و انتظار داریم که تا سال 2015 این شاخص باید به کمتر از 15 مورد برسد ایشان همچنین سن امید به زندگی در کشور را در حال حاضر جهت آقایان 72 سال و جهت زنان 74 سال اعلام نموده که این شاخص باید در طی چند سال آینده جهت زنان به 76 سال و مردان به 74 سال ارتقاء یابد.

مطلق در پایان وضعیت شاخص های بهداشتی کشور را در حوزه مدیترانه شرقی که ایران جزء این منطقه قرار دارد را بین رتبه هفتم تا نهم اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد: انشاء الله با تلاش دست جمعی دست اندر کاران در حوزه سلامت در سالهای آتی رشد چشمگیری داشته باشیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٩ فروردين ١٣٩٢ - ٠٩:٣٢ / شماره خبر: ٨٥٤٢٨ / تعداد نمايش: 2033

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج