وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی تهران

تهران/ بازديد دكتر ملك زاده و رييس دانشگاه از پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم دانشگاه

گالري عكس 1
گالري عكس 2
روز سه‌شنبه 24 تيرماه 1393، دكتر ملك زاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، دكتر جعفريان رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران، دكتر سروش رئيس بيمارستان دكتر شريعتي با همراهي دكتر لاريجاني از بخش‌هاي مختلف اداري و غير اداري، آزمايشگاه و غيره پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم بازديد كردند.
در ابتداي اين بازديد، جلسه‌اي در سالن كنفرانس دكتر باستان حق اين پژوهشگاه برگزار شد، سپس، دكتر باقر لاريجاني رئيس پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم، به ارائه گزارش جامعي از عملكرد اين پژوهشگاه پرداخت و با اشاره به اينكه پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم، قطب علمي منتخب كشور، همكار سازمان بهداشت جهاني در پژوهش، آموزش و مديريت استئوپروز است؛ اظهار داشت: فعاليت اين پژوهشگاه در راستاي تحقق اسناد بالادستي از جمله سند چشم‌انداز بيست‌ساله جمهوري اسلامي ايران، نقشه جامع نظام سلامت و نقشه جامع علمي كشور است و تلاش دارد با گسترش فرهنگ پژوهش و انجام تحقيقات بنيادي و كاربردي و ارائه آموزش و راه‌كارهاي پيشگيري و درماني درزمينهٔ‌  بيماري‌هاي غير واگير به خصوص ديابت، ‌استئوپروز، تيروييد و اختلالات متابوليك در راستاي حفظ و ارتقاء سلامت جامعه گام بردارد.
وي افزود: خدمات پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم با استفاده از فن‌آوري‌هاي پيشرفته و كارآمد به جامعه پزشكي، ‌پژوهشگران،‌ بيماران و مردم در سطح كشور و منطقه چشمگير است.
دكتر لاريجاني، با اشاره به اينكه اين پژوهشگاه طي 12 سال گذشته در جشنواره رازي جزء مراكز تحقيقاتي برگزيده معرفي‌شده است؛ خاطرنشان كرد: در طي اين مدت در منطقه هم شناخته‌شده بوديم و فعاليت‌ها و پژوهش‌هايي را پيگيري كرده‌ايم كه نمونه آن در دنيا بي‌سابقه است.
در ادامه، دكتر رضا ملك زاده معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت، با اشاره به گزارش كامل دكترلاريجاني از اين پژوهشگاه، تصريح كرد: براي راه‌اندازي مراكز تحقيقاتي، فعاليت‌هاي پژوهشي و ارتقاي آن تلاش‌هاي خيلي زيادي صورت گرفته كه اين دستاوردها تنها يك وظيفه معمولي نيست و علاقه به علم موجب رشد و پيشرفت در اين حوزه شده است.
وي با توجه به اينكه زيرساخت‌هاي مناسب براي مطالعات و تحقيقات در كشور كم داريم؛ تأكيد كرد: بايد در اين زمينه سرمايه‌گذاري كنيم و بودجه كافي به امر تحقيق اختصاص دهيم.
دكتر ملك زاده با بيان اينكه پژوهشگاه علوم غدد و متابوليسم بايد زيرساخت‌هاي موجود را تقويت كند يادآور شد: اميدوارم وزارت بهداشت نيز از اين پژوهشگاه حمايت نمايد. همچنين در تلاشيم تا از افرادي كه در اين‌گونه مراكز تحقيقاتي همكاري و مشاركت دارند، حمايت كنيم. انگيزه نيروهاي نخبه و برجسته در كشور بايد تقويت شود چراكه پيشرفت كشور درگرو مشاركت اين عزيزان است.
سپس، دكتر علي جعفريان رئيس دانشگاه علوم پزشكي تهران، با اشاره به اينكه توليد علم مهارت است؛ گفت: زحمات و تلاش‌هاي بي‌دريغ دكتر لاريجاني و همكاران ايشان بر هيچ‌كسي پوشيده نيست.
وي با توجه به اينكه دانشگاه از فعاليت‌هاي مراكز تحقيقاتي و پژوهشي حمايت خواهد كرد، افزود: در نقشه جامع علمي كشور و رئوس برنامه‌هاي 4 ساله دانشگاه، به بحث هدفمندي در پژوهش توجه ويژه‌اي شده است.
رئيس دانشگاه ادامه داد: بايد به مشكلات و نيازهاي دروني كشور توجه ويژه‌اي داشته باشيم و با نگاه واقع‌بينانه و ايده آل حركت كنيم، چراكه مطمئناً همچون گذشته موفقيت‌هاي بيشتري را كسب خواهيم كرد.
دكتر جعفريان خاطرنشان كرد: انتهاي كار در گروه پزشكي خدمت و كمك به ارتقاي سطح سلامت مردم است و نبايد نيازهاي امروز بيماران را فراموش كنيم.
توضيح اينكه؛ در خاتمه اين جلسه مديران مراكز تحقيقاتي و اساتيد در خصوص مسائل و مشكلات پيش رو مطالب مدنظر را مطرح در اين خصوص بحث و تبادل‌نظر شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٣ - ١٢:٣٤ / شماره خبر: ١١٠٦٦١ / تعداد نمايش: 2746

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج