وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت عنوان کرد:

اجرای طرح پزشک خانواده در انتظار تخصیص اعتبار/اجرای سراسری طرح 10 سال زمان می برد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح جزئیات اجرای طرح پزشک خانواده، گفت: در صدد هستیم تا پزشک خانواده را در یک شهرستان هر استان اجرایی کنیم و بدون شک بعد از بررسی دقیق، آن را عملیاتی خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا) به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ دکتر سید حسن هاشمی درباره آخرین وضعیت طرح پزشک خانواده، افزود: اکنون طرح پزشک خانواده در 2 استان مازندران و فارس در حال اجرا است و تاکنون تلاش کردیم تا نواقص و مشکلات طرح را برطرف کنیم.

وی ادامه داد: در حال بررسی هستیم تا پزشک خانواده را در یک شهرستان هر استان اجرایی کنیم بدون شک بعد از بررسی این ایده، آن را عملیاتی خواهیم کرد. همچنین در حال آماده سازی حاشیه شهرهای زیر 8.5 میلیون نفر هستیم تا بتوانیم طرح پزشک خانواده را اجرایی کنیم.

دکتر هاشمی با بیان اینکه اعتبارات طرح پزشک خانواده در بودجه دیده شده است، افزود: امید است وضعیت خزانه بهتر شود تا برای اجرای طرح پزشک خانواده با کمبود بودجه مواجه نشویم.

وی درباره زمان اجرای طرح پزشک خانواده، گفت: اکنون طرح پزشک خانواده آماده اجرا است و اگر اعتبارت تخصیص داده شود آن را اجرایی خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یادآور شد: البته ناگفته نماند اجرای سراسری پزشک خانواده 10 سال به طول می انجامد و باید ابتدا در چند استان اجرایی شود و بعد از رفع درست نواقص، اجرای آن را گسترش دهیم./201

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٣ - ١٠:٢٤ / شماره خبر: ١١٠٨٢٤ / تعداد نمايش: 2842

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج