وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست مشترک با وزیر بهداشت:

حمایت همه جانبه از تولید کنندگان دارو و تجهیزات پزشکی خواهیم داشت

مهندس محمد رضا نعمت زاده گفت: همه واردکنندگان، صادرکنندگان و تولید کنندگان شاخه بهداشت و درمان و دارو باید کار را جدی بگیرند و ما نیز از آن ها برای بهبود کیفیت تولیدات داخلی و واردات حمایت منطقی خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)، مهندس محمدرضا نعمت زاده،  با اشاره به ضرورت همکاری با وزارت بهداشت در حفظ سلامت جامعه گفت: ما به عنوان بخش تولیدی و تجاری وظیفه خود می دانیم که با این وزارت خانه در حفظ سلامت جامعه همکاری داشته باشیم.

به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه مختلف دارو، تجهیزات پزشکی، بهداشت، تولید محصولات غذایی و بهداشتی، باید با وزارت بهداشت هماهنگی بیشتری داشته باشیم و قرار است کارگروهی بین دو وزارت خانه تشکیل شده و اعضای آن تصمیمات را در این حوزه ها  دنبال کنند.

وی تاکید کرد: همه واردکنندگان، صادرکنندگان و تولید کنندگان شاخه بهداشت و درمان و دارو باید کار را جدی بگیرند و ما نیز از آن ها برای بهبود کیفیت تولیدات داخلی و واردات حمایت منطقی خواهیم داشت.

مهندس نعمت زاده خاطرنشان کرد: به زودی فهرستی را از محصولاتی که توانایی تولید در داخل کشور دارند و نیازی به واردات آنها نیست، جهت سرمایه گذاری اعلام می کنیم تا سرمایه گذاران با آگاهی و علاقه بیشتری اقدام به این سرمایه گذاری در داخل کشور کنند.

وزیر صنعت ادامه داد: در مورد وسایل نقلیه استانداردهای ملی موجود است و صنایع تولیدی موظف هستند طبق استانداردهای ملی اقدام به تولید این محصولات کنند. در مورد خودرو 50 مورد استاندارد وجود دارد. البته این استانداردها به تدریج در حال تکمیل شدن است به طوری که از ابتدای امسال تمام خودروها باید مجهز به کیسه هوای اجباری باشند./204

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٩ تير ١٣٩٣ - ١٢:٣٨ / شماره خبر: ١١٠٨٤٣ / تعداد نمايش: 3038

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج