وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز

شیراز/بیانیه اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مناسبت روز جهانی قدس / حمایت از قدس نقشی مهم در بیداری مسلمانان جهان دارد

اساتید وکارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آستانه روز جهانی قدس در بیانیه ای اعلام کردند که حمایت و پشتیبانی از قدس موجب اتحاد بیشتر و نقشی مهم در بیداری مسلمانان جهان دارد .

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با دعوت از تمامی مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس ، در این بیانیه آورده اند : در کنار دیگر آحاد ملت، روز جمعه بدون هراس از هیمنه های پوشالی غرب و شرق و با توکل به ایزد یکتا، با مشت های گره کرده و صدایی رسا که در حنجره زمان خواهد پیچید، به میدان آمده و حمایت خود را از فلسطین و انزجار از مستکبران عالم، اعلام می نمایند و موجی جدید، جهت تنویرِ افکار عمومی دنیا به مسئله ی فلسطین ایجاد می کنند .

در متن کامل این بیانیه آمده است :

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَ سَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُواْ أَىَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ

و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز می گردند. (227شعراء)

آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تدبیر هوشمندانه و مدبرانه بیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به نام روز جهانی قدس نامگذاری شد تا مسلمانان و حتی غیر مسلمانان آزاده و آزادی خواه، فریاد برائت و انزجار از رژیم اشغالگر قدس و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را برآورند چرا که به یقین، حمایت و پشتیبانی از قدس موجب اتحاد بیشتر و نقشی مهم در بیداری مسلمانان جهان دارد.

اکنون بیش از 60 سال است که مردم بی دفاع فلسطین در سرزمین مادری خود آواره اند...!!! و زیر چکمه های خون آلود جرثومه های فسادِ زمان، اسرائیلِ لعین، مظلومانه به شهادت می رسند. آنجا که زنان و کودکان بی گناه غزه، با قساوت تمام، در این ماه مبارک، زیر آتش بمب و گلوله ی این غده سرطانی اند و سکوت معنادار مجامع بین المللی نشان از حمایتِ این کشتار خونین و اسفبار دارد.

سال های سال است که استکبار جهانی در تلاش برای حذف فلسطین از نقشه جغرافیای جهانی است اما روز قدس، حرکتی مقدس در راستای خنثی سازی این توطئه شوم است و الحق و الانصاف که نقشه های آنان با پیشتازی ملت بصیر ایران زمین و دیگر ملت های آزاده نقش بر آب شده است.

روز قدس، نماد صف آرایی جبهه حق علیه باطل است. روز قدس روز برافراشتن بیرق اتحاد و همبستگی است، روزی است که به فرموده امام خمینی (ره) "باید مستضعفین مجهز بشوند در مقابل مستکبرین و دماغ مستکبرین را به خاک بمالند. تمام ملت ها باید قیام کنند و این جرثومه های فساد را به زباله دانها بریزند". "مسئله ی فلسطین یک مساله صرفا سیاسی و استراتژیک نیست، یک موضوع اعتقادی است و بر همه مسلمین واجب است که برای بازگرداندن وطن اسلامی جهاد کنند."

همچنان که رهبر فرزانه انقلاب (مد ظله) می فرمایند: "مسئله ی قدس، يك حركت بسيار عميق و پرمعنائى است، اين فقط يك راهپيمائى نيست، خونى است كه در اين روز در رگ هاى امت اسلامى ميدود؛ علیر‌غم كسانى كه مي خواهند مسئله‌ى فلسطين و ملت فلسطين به دست فراموشى سپرده شود، اين مسئله را روزبه‌روز زنده‌تر مي كند. وظائف سنگينى بر دوش مسئولان كشورهاى اسلامى است، كه اميدواريم خداوند همه را هدايت كند به آنچه كه وظيفه‌ى آنهاست و كمك كند كه بتوانند اين وظائف را انجام بدهند."

ما دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در کنار دیگر آحاد ملت، روز جمعه بدون هراس از هیمنه های پوشالی غرب و شرق و با توکل به ایزد یکتا، با مشت های گره کرده و صدایی رسا که در حنجره زمان خواهد پیچید، به میدان آمده و حمایت خود را از فلسطین و انزجار از مستکبران عالم، اعلام نموده و موجی جدید، جهت تنویرِ افکار عمومی دنیا به مسئله ی فلسطین ایجاد می کنیم... "إِنْ تَنْصُرُوا اَللّهَ يَنْصُرْكُمْ وَ يُثَبِّتْ أَقْدامَكُمْ"

                                       اساتید و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١ مرداد ١٣٩٣ - ١٢:٤٤ / شماره خبر: ١١٠٩٩٧ / تعداد نمايش: 3136

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج