وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

همزمان با چهارم خرداد ماه روز دزفول ، روز مقاومت و پایداری

دزفول / بیمارستان زیر زمینی یازهرا(س) در فهرست آثار ملی دفاع مقدس به ثبت رسید

بیمارستان زیر زمینی یازهرا  (س) در فهرست آثار ملی دفاع مقدس به ثبت رسید. این بیمارستان که در سال 1365 به منظور تامین جانی کادر بهداشت و درمان  فعال در زمان دفاع مقدس و جهت مداوای مردم و رزمندگان  در عمق 10 متری زمین احداث شد این اثر و سمبل مقاومت فعالان عرصه سلامت با حضور  امیر دریابان شمخانی ، سردار سوداگر و جمع کثیری از مسئولان شهری رونمایی گردید دکتر رنگچی معاون آموزشی دانشکده علوم پزشکی دزفول در این باره میگوید : در پایان جنگ به علت کمبود امکانات در دیگر بیمارستانها ، این بیمارستان تخلیه شد و امکانات و کادر آن به دیگر مکانهای درمانی  دیگر انتقال پیدا کرد. ولی به نظر می رسید این مکان بخاطر اینکه رزمندگان بسیاری را در خود جای داده بود و شهدایی که از این مکان به فیض شهادت نائل شده بودند، یک ویژگی و یک تقدس خاصی در این محل احساس می شد.
وی تصریح کرد: ضرورت حفظ این اثر برای نسلهای آینده و نسل حاضر و برای یادآوری مقاومت و پایداری مردم در دوران دفاع مقدس ،ترویج و فرهنگ سازی ایثار و مقاومت، ما را بر آن داشت تا این مرکز را باز سازی کنیم، چون تاریخ دفاع مقدس با اینجا گره خورده است و این سند محکمی است که نیروها و خدمتگزاران بهداشت و درمان در این نقطه و در دوران سخت جنگ مشغول خدمترسانی و تلاش بوده اند.
این رزمنده دوران دفاع مقدس عنوان کرد: اینجا محلی است که می توانیم فرزندانمان را با تاریخ  حماسی جنگ آشنا کنیم  و بیاموزیم پدران و مادرانشان چگونه و با چه توانی در برابر دشمنان ایران و اسلام مقاومت کردند.
وی اعلام کرد:پس از بررسی های بعمل آمده بیمارستان زیر زمینی یازهرای دزفول به عنوان چهل و پنجمین اثر ملی دفاع مقدس به شماره ۱۵۵ به ثبت رسید

 

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٨ خرداد ١٣٩٠ - ٠٠:٣١ / شماره خبر: ٣٤٨٨٩ / تعداد نمايش: 3493

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج