وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی قم

قم/تاکید بر لزوم تدوین چارت سازمانی و ارتقا جایگاه روابط عمومی در حوزه سلامت

 

دومین نشست مدیران روابط عمومی های دانشگاههای علوم پزشکی منطقه 2 کشور برگزار شد.
به گزارش خبرنگار وب دا از دانشگاه علوم پزشکی قم، در این نشست که به میزبانی قم برگزار و با حضور مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاههای علوم پزشکی اصفهان، اراک، شهرکرد، کاشان، قم و دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد در خصوص چارت سازمانی روابط عمومی و همچنین افزایش ارتباطات روابط عمومی ها مناطق در بخش های مختلف بحث و تبادل نظر شد.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این جلسه با ضمن خیر مقدم به حاضران و تقدیر از مدیران روابط عمومی های دانشگاههای علوم پزشکی منطقه 2 کشور در جهت پیگیری و اجرای مصوبات، گزارشی از حضور در جلسات تدوین چارت سازمانی روابط عمومی در وزارت بهداشت بیان کرد.
دکتر سلطانیان با بیان اینکه حوزه سلامت یکی از ارکان اساسی و ستون جامعه به شمار می رود افزود: امنیت و سلامت از مقوله های مورد مهم در هر جامعه ای محسوب می شوند که همواره مورد توجه مسوولان، رسانه ها و مردم بوده اند.
وی با تاکید بر لزوم ارتقا جایگاه روابط عمومی در دانشگاه های علوم پزشکی و ترسیم و تدوین آن در چارت جدید وزارت بهداشت گفت: هر یک از دانشگاه ها باید تا تحقق این موضوع آنرا با جدیت پیگیری کنند.
دکتر سلطانیان روابط عمومی را آئینه تمام نمای هر نهاد و دستگاه اجرایی عنوان کرد و گفت: روابط عمومی به جهت ارتباط مستمر با رسانه ها و مردم می تواند در جهت تحقق اهداف و برنامه های هر سازمان نقش بسزایی داشته باشد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تصریح کرد: روابط عمومی فعال، کارآمد با استفاده از نیروهای انسانی آموزش دیده و توانمند قادر است بسیاری از تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و آنرا در جهت خدمت به مردم به کار گیرد.
احمد نامداری مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه حساس و خطیر روابط عمومی های فعال در حوزه سلامت گفت: مسوولیت روابط عمومی در دانشگاه های علوم پزشکی به سبب ارتباط تنگاتنگ با امر بهداشت و درمان و اطلاع رسانی به مردم در بخش سلامت اهمیت بیشتری می یابد.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم و تاثیرگذار در انجام ماموریتها و وظایف در روابط عمومی ترسیم چارت تشکیلاتی مناسب با جایگاه و فعالیتهای آن است افزود: این امر تاکنون محقق نشده است که امیدورایم چارت و برنامه جدید وزارت بهد اشت تدوین و اجرایی شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم در ادامه به تشریح وضعیت روابط عمومی این دانشگاه در حوزه های مختلف ارتباطات مردمی، رسانه ای، تبلیغات وانتشارات، امور فرهنگی،افکارسنجی عمومی، سمعی و بصری و نیروهای فعاب در مراکز تابعه اشاره کرد و گفت: در هریک از این بخش ها تلاش شده است با استفاده از تجارب نیروها در حوزه های ممختلف طرح ها و برنامه های مورد نظر را به بهترین شکا اجرایی و عملیاتی کرد.
نامداری همچنین با اشاره به جایگاه ویژه و منحضر به فرد استان قم به جهت قرار گرفتن در مسیر مواصلاتی 17 استان کشور، وجو بارگاه کریمه اهل بیت، مسجد مقدس جمکران، مراکز وختلف فرهنگی و دینی، حضور علما و مراجع و طلاب علوم دینی از 100 ملیت افزود: هر یک ار این موارد وظیفه روابط عمومی را بویژه در مناسبتهای خاص استان در حوزه بهداشت و درمان و سلامت دو چندان می کند.
وی در ادامه برپایی بیمارستان صحرایی عاشقان ولایت در ایام نیمه شعبان در محدوده مسجد مقدس جمکران را یادآور شد و با بیان اینکه این اقدام در این ایام تجربه موفق و ارزشمندی برای دانشگاه علوم پزشکی قم در راستای ارتقا سطح خدمات و تسریع در امدادرسانی بود گفت: قرار است بمنظور بهره گیری هر چه بهتر از این تجربه ارزشمند، تمامی مراحل برپایی بیمارستان صحرایی، امکانات و تجهیزات مورد نیاز در کتابی با همکاری مرکز مدیرت حوادث و فوریتهای پزشکی استان تدوین و در اختیار سایر دانشگاه ها قرار گیرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین با تاکید بر لزوم افزایش سطح ارتباطات روابط عمومی های عضو شورای منطقه 2  دانشگاه های علوم پزشکی تصریح کرد: افزایسش ارتباط و نعامل در بخش های هنری، فرهنگی، رسانه ای، تبلیغاتی و انتشارات موجب بهره گیری از تجارب و رفع نواقص می شود.
در ادامه این جلسه هریک از حاضران دیدگاهای خود را در خصوص وضعیت فعلی روابط عمومی در دانشگاههای علوم پزشکی مطرح کردند.


 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٩ مرداد ١٣٩٠ - ١٠:٠٩ / شماره خبر: ٣٩٨٣٤ / تعداد نمايش: 4080

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج