معاون غذا ودارو دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
گسترش فرهنگ خود مراقبتی و کاهش مصرف خود سرانه داروها
دکتر سمانه کاخکی در گفتگویی با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه ضمن اشاره به نقش بسزای فرهنگ خود مراقبتی و تاثیر آن در کاهش مصرف خودسرانه داروها بیان کرد : متاسفانه طبق آمارسازمان بهداشت جهانی مصرف خودسرانه دارو در ایران سه برابر استاندارهای جهانی است که بایستی با برنامه ریزی صحیح،گسترش و ارتقاء فرهنگ خودمراقبتی افراد جامعه را نسبت به مخاطرات و عوارض مصرف خودسرانه داروها آگاه نماییم.
 دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تربت حیدریه در نوروز سلامت به سر می برد ؛
کاهش آمار مراجعین به مراکز درمانی تربت حیدریه در روزهای ابتدایی سال 97
در چهار روز ابتدایی تعطیلات نوروزی 1397 آمار مراجعین به مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نسبت به مدت مشابه در سال قبل از کاهش نسبی برخوردار بوده است.
 يکشنبه ٥ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه :
تمامی خدمات حوزه سلامت در ایام تعطیلات ارائه می شود
همه ساله با آغاز ایام تعطیلات نوروزی تمهیداتی در راستای جلوگیری از کاهش سطح خدمات حوزه سلامت منطقه اندیشیده شده و تمامی مراکز ارائه دهنده خدمت در این حوزه در حالت آماده باش هستند. در همین راستا و دراولین روز از سال جدید ریاست و اعضای ستاد خدمات سفر دانشگاه از مراکز بهداشتی، درمانی و پایگاه های اورژانس 115 بازدید و از نزدیک با کارکنان و همچنین مراجعه کنندکان گفتگو نمودند.
 پنج شنبه ٢ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
در پی تشدید نظارت های بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای ؛
کشف و ضبط بیش از6 تن مواد غذایی فاسد در تربت حیدریه
مهندس غلامرضا خوش امید کارشناس سلامت نوروزی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه از کشف و ضبط بیش از 6350کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته خبر داد
 يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
همایش چهارشنبه ای بدون خطر در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
به گزارش روابط عمومی ، همایش چهارشنبه ای بدون خطر در پایان سال 96در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ویژه سفیران سلامت دانش آموزی به همت اداره سلامت محیط وحرفه ای معاونت بهداشتی ومرکز مدیریت حوادث وفوریت های پزشکی و مشارکت اداره آموزش و پرورش ، سازمان آتش نشانی وجمعی از دانش آموزان مقطع متوسطه اول شهرستان درمحل سالن ابن سینا برگزار گردید.
 سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
کرسی هیات علمی یک جایگاه معنوی است
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛ دکتر حسن اژدری زرمهری در جلسه هم اندیشی با اعضای هیات علمی از جایگاه والا و معنوی سخن و تصریح کرد:خلاقیت نکته ای مهم است که به بدنه ی اعضای هیات علمی اضافه شده است خلاقیت درمدیریت ، توسعه ، پیشرفت فردی ، ودرنهایت در پیشرفت سازمانی مطرح است.
 سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصاد مقاومتی محور برنامه های روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
در راستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی هزینه ای ، کمیته اقتصاد مقاومتی در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تشکیل شد . غلامرضا میری مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در توضیح این خبر گفت : با توجه به شعار سال و منویات مقام معظم رهبری در اهمیت توجه به اقتصاد مقاومتی و تکیه بر توان نیروی انسانی ، مسیری در راستای ارتقای کمی و کیفی فعالیت ها روابط عمومی مبتنی بر صرفه جویی هزینه ها ترسیم نموده ایم که در همین راستا کمیته اقتصاد مقاومتی در روابط عمومی دانشگاه تشکیل شده است .
 يکشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بیان کرد :
خدمت به خلق باعث تقرب به خداوند می شود
نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: پرسنل بهداشت و درمان قدر کار خود را که خدمت به خلق است، بدانند که باعث تقرب به خداوند است. به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مه ولات، حجت الاسلام والمسلمین دکتر صافدل نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در جمع پرسنل شبکه بهداشت و درمان مه ولات با یادآوری اینکه نعمت تعلیم و تربیت همراه با خدمت، یکی از نعمات بیشمار خداوند در حق بندگان است، اظهار کرد: همواره تهذیب نفس همراه با تعلیم و تربیت باید مورد توجه قرار گیرد.
 سه شنبه ٨ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر شبکه بهداشت و درمان مه ولات:
حضور خیرین در حوزه بهداشت و درمان باعث قوت قلب است
مدیر شبکه بهداشت و درمان مه ولات گفت: حضور مسئولین و خیرین سلامت در بخش های مختلف شبکه بهداشت و درمان باعث قوت قلب و انرژی مضاعف پرسنل می شود. دکتر عبدالعلی حبیبی در همایش خیرین سلامت که در محل سالن اجتماعات شهرداری فیض اباد برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا و نیز گرامیداشت یاد مرحوم نیری مدیر عامل سابق مجمع خیرین سلامت کشور که نیم قرن خدمت صادقانه به مردم سراسر کشور ارایه داد، اظهار کرد: حضور خیرین سلامت قوت قلبی برای مجموعه بهداشت و درمان است.
 پنج شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر قنبری زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:
کمبود تخت های بیمارستانی در تربت حیدریه یکی از چالش های اساسی حوزه درمان منطقه است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در دیدار با ریاست و مدیران بیمارستان رازی گفت: همکاری های دوجانبه بین دانشگاه علوم پزشکی و سازمان تامین اجتماعی همواره در سطح خوبی بوده است و امیدواریم برای توسعه خدمت رسانی به مردم منطقه همچنان این تعاملات ادامه داشته باشد.
 دوشنبه ١٦ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در بازدید کارشناسان شورای گسترش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از امکانات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه عنوان شد :
تحصیلات تکمیلی راه توسعه و رشد دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
با حضور کارشناسان شورای گسترش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از امکانات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بازدید شد. به گزارش سید محمد اسحاق زاده روابط عمومی معاونت آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه ، دکتر عباس عباس زاده دبیر هیات ممتحنه و ارزشیابی رشته پرستاری وزارت بهداشت در خصوص این بازدید عنوان داشت : با توجه به شاخص جمعیتی در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه این دانشگاه نیاز به 300 تخت بیمارستانی دارد که در صورت تامین این تعداد تخت و بهسازی فضای آموزشی این دانشگاه ظرفیت پذیرش 100 نفر دانشجوی رشته پرستاری را در مقطع کارشناسی داراست که در مسیر توسعه فعالیت های آموزشی این دانشگاه نقش بسزایی خواهد داشت.
 يکشنبه ٨ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در آئین نکوادشت مقام پرستار اعلام شد
اهداء دوعدد کانکس توسط پرستاران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به زلزله زدگان کرمانشاه
آئین تجلیل از مقام پرستاران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور ریاست، معاونین،مدیران ،نماینده نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه، اساتید، اعضاء هیئت علمی ودانشجویان برگزار گردید .
 پنج شنبه ٥ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه بر اجرای بسته های طرح تحول آموزش علوم پزشکی
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه،دکتر سعیدرضا قنبری زاده رئیس دانشگاه در جلسه ای که با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه درخصوص بررسی اقدامات انجام شده در راستای بسته های طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برگزار شد،مشارکت اعضای هیئت علمی در اجرای بسته های طرح تحول و اهمیت آموزش علوم پزشکی به عنوان پایه درمان و سلامت کشور را مورد تاکید قرارداد.
 يکشنبه ١ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه عنوان کرد :
آسیب های قرص های شب امتحان را جدی بگیرید
دکتر سمانه کاخکی داروساز و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با سید محمد اسحاق زاده خبرنگار واحد خبر روابط عمومی معاونت آموزشی پژوهشی در این خصوص عنوان داشت : چند سالی میان دانشجویان مد شده که برای بیدار ماندن در شب امتحان از قرص ریتالین استفاده کنند که اگر چه باعث تمرکز در شب امتحان می‌شود ولی مضراتش بیشتر از محسناتش است وی افزود : متیل فنیدات (Methylphenidate) با نام تجاری ریتالین از گروه آمفتامین ها در سال 1954 به بازار دارویی جهان عرضه شد که در ابتدا دارویی برای درمان افسردگی، خواب آلودگی در طول روز و سندرم خستگی مزمن بود اما به تدریج و با مطالعات بیشتر از آن در درمان بچه‌های بیش فعال استفاده شد اما در سال 1998، دانشجویان، دانش‌آموزان دبیرستانی و نوجوانانی که قصد داشتند در شبهای امتحان بیدار بمانند به مصرف کنندگان قهار این قرص پیوستند
 شنبه ١٦ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کلنگ احداث مجموعه فرهنگی پردیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به زمین زده شد
تاکید رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به ضرورت توجه به حوزه فرهنگ و آموزش
آیین کلنگ زنی مجموعه فرهنگی پردیس دانشگاه با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه ،امام جمعه شهرستان،رئیس واعضاء هیئت رئیسه،جمعی از اعضاء هیئت علمی،کارکنان و دانشجویان دانشگاه به همت امور مشارکت های اجتماعی برگزار گردید.
 پنج شنبه ١٤ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با حضور دبیر هیئت بورد آموزش پزشکی وزارت بهداشت ؛
افتتاحیه اولین دوره فلوشیپ آموزش علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد
افتتاحیه اولین دوره فلوشیپ آموزش علوم پزشکی ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور دکتر سلیمان احمدی دبیر هیئت بورد آموزش پزشکی وزارت بهداشت و معاون امور دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی مجازی کشور در سالن همایش های ابن سینای دانشگاه برگزار شد .
 دوشنبه ١١ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه خبر داد:
20 پروژه خدمات جامع سلامت شهری و روستایی با اعتبار 75 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد
دکتر سعید رضا قنبری زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در بازدید سرزده از مراکز خدمات جامع سلامت فعال و در حال احداث که به منظور بررسی وضعیت خدمت رسانی از مراکز خدمات جامع سلامت روستایی تحت پوشش دانشگاه صورت گرفت، اظهار کرد: 20 پروژه خدمات جامع سلامت شهری و روستایی با اعتبار 75 میلیارد ریال تکمیل، تجهیز و آماده بهره برداری شده است.
 چهارشنبه ٢٩ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تقدیر معاون اجرایی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از کمیته ترویج دانشگاهی زایمان طبیعی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
کاهش 6/5 درصدی آمار سزارین جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه
پیرو گزارش کمیته دانشگاهی ترویج زایمان طبیعی، شاخص های سزارین ومحورهای بسته ترویج زایمان طبیعی در شش ماهه اول سال96 مورد ارزیابی قرار گرفتند.
 يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در مراسم گرامیداشت روز پژوهش عنوان شد ؛
رشد2برابری انتشار مقالات دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در نشریات علمی،پژوهشی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر که درمحل سالن همایش های ابن سینا برگزارگردید زهره حسینی مدیر پژوهش ضمن اعلام خبر رشد2برابری انتشار مقالات دانشگاه علوم پزشکی در نشریات علمی،پژوهشی در سال جاری نسبت به سال گذشته بیان کرد:با برنامه ریزی های صورت گرفته در طول شش ماهه اول سال 15عنوان کارگاه،18جلسه شورای پژوهشی برگزار و 40طرح تحقیقاتی در سامانه ثبت گردیده است هم چنین 69طرح تا کنون در کمیته اخلاق پژوهشی مورد بررسی قرارگرفته که از این تعداد 68طرح به تصویب رسیده است.وی با اشاره به برگزاری دو دوره استارت آپ بهداشت و سلامت در دانشگاه ابراز امیدواری کرد ، بتوان با اقدامات و پیگیری های مداوم شاهد ارتقاء فعالیت های پژوهشی باشیم.
 يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم اختتامیه نمایشگاه بهداشت محیط و دانش آموز برگزار شد .
نشاندن لبخند برلبان بیش از 200 دانش آموز مدارس حاشیه شهر تربت حیدریه در اختتامیه نمایشگاه "بهداشت محیط ودانش آموز"
مهندس جلیل چین سری رئیس اداره سلامت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار واحد خبر روابط عمومی در توضیح این خبر عنوان داشت : این نمایشگاه از ابتدای آذرماه به همت کارشناسان بهداشت محیط مراکز خدمات جامع سلامت طالقانی و پایگاه سلامت صاحب الزمان و مشارکت دانش آموزان پایه چهارم تا ششم مدارس مناطق کمتر برخوردار حاشیه شهر تربت حیدریه برپا گردید که بیش از 200 دانش آموز آثار خود را در بخش های نقاشی، انشا و دست سازه های مرتبط باحوزه بهداشت محیط ارائه دادند و در جلسه اختتامیه به منظور تشویق دانش آموزان به رویکردهای بهداشت به کلیه شرکت کنندگان جوایز نفیسی به رسم یادبود اهدا گردید.
 يکشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>