وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

جوان دشتستانی یازدهمین اهداکننده عضو استان بوشهر در سال 95 شد

مسئول مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یازدهمین اهدای عضو استان بوشهر در روزهای پایانی سال جاری با اقدام خداپسندانه خانواده سعید سالاری صورت گرفت.
علیرضا باقری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: سه عضو از اعضای بدن سعید سالاری جوان 24 ساله دشتستانی که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده‌اش به بیماران نیازمند به پیوند عضو اهدا شد.
 وی تصریح کرد: برداشت اعضای اهدایی بدن این جوان که در بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان بستری بود، پس از تشخیص متخصصان مبنی بر مرگ مغزی با رضایت خانواده‌اش صورت گرفت.
وی اضافه کرد: تیم پزشکی و جراحان بیمارستان شیراز در عمل برداشت 2 کلیه و کبد این بیمار را در بیمارستان شهید گنجی برازجان از بدن این بیمار خارج و برای پیوند به شیراز منتقل شد.
باقری خاطرنشان کرد: کبد زنده‌یاد سالاری به خانمی 17 ساله و دو کلیه وی به آقایی 27 ساله و خانمی 45 ساله با موفقیت پیوند زده شد تا در آستانه نوروز این اقدام خداپسندانه موجب نجات جان سه هم‌وطن شود.
تقدیر ویژه و دلجویی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از خانواده سالاری
دبیر شورای خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر نیز به‌اتفاق نماینده مرکز فراهم آوری اعضا پیوندی (OPU) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با شرکت در مراسم ختم مرحوم سالاری و قرائت پیام تقدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از اقدام خداپسندانه این خانواده تجلیل کرد.
 
انتهای پیام/ م.پ 1025

گزارش تصویری

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٥ - ١٤:١٦ / شماره خبر: ١٥٩١٢٠ / تعداد نمايش: 1601

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج