وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز/آغاز به کار بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی کشور در یک نگاه

بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی کشور، شب گذشته، با حضور گسترده فعالان قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی وزرات بهداشت در شیراز، آغاز به کار کرد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "ایرج حریرچی" قائم مقام وزیر بهداشت، به همراه دکتر "فراهانی" معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و دکتر "بحرالعلوم" رییس اداره قرآن و عترت وزارت بهداشت، از جمله میهمانان وزارتی این رویداد قرآنی بودند که در تالار حافظ و با استقبال پرشور استادان، کارکنان و دانشجویان قرآنی مجموعه وزارت بهداشت، آغاز شد و هم اکنون نیز در حال برگزاری است.

دکتر حریرچی در این همایش با اشاره به نام نویسی حدود 50 هزار شرکت کننده در این جشنواره، این استقبال را نسبت به چهار سال گذشته، دارای رشدی سیصد درصدی برشمرد.

او بر ادامه این مسیر در آینده، به عنوان مسیر بازگشت به قرآن و عترت، تاکید کرد.

دکتر "فراهانی" معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این آیین، با اشاره به مشارکت خیل عظیم حدود پنجاه هزار نفری از دوستداران قرآن و عترت در مجموعه وزارت بهداشت، به پذیرفته شدگان در مرحله پایانی که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می شود، خیرمقدم گفت.

دکتر "ایمانیه" رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دیگر سخنران این آیین بود که با خوشامدگویی به میهمانان این برنامه از سراسر کشور، راه سعادت مسلمانان را تمسک به دو ثقل قرآن و عترت در کنار هم عنوان کرد که ثمره جدانشدنی رسالت هستند.

.

حمل پرچم حرم شاهچراغ(ع) و پرچم جشنواره، از آیین های شب گذشته بود که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

اهدای 119 جایزه به برگزیدگان بخش های مختلف، تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره در سال گذشته و فعالیت نشریات دانشجویی قرآنی، از دیگر برنامه های روز نخست و آیین افتتاح این جشنواره ملی بود.

حضور پررنگ رسانه ها نیز رونق دیگری به این جشنواره بخشیده بود.

این جشنواره، امروز، بیست و ششم تیر، با اقامه نماز صبح در حرم شاهچراغ(ع)، برگزاری نشست تخصصی مدیران فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مجتمع ولایت، بازدید شرکت کنندگان از آثار تاریخی شهر شیراز و برگزاری مسابقه های قرآنی، ادامه می یابد.

اخبار این رویداد معنوی را از پایگاه خبری "وب دا" در شیراز دنبال کنید.

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦ - ١٧:٠٣ / شماره خبر: ١٦٣٥٠٦ / تعداد نمايش: 654

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج