وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز/برگزاری تور آموزشی مهارتی نقشه برداری مغز در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در تهران با همکاری مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز

تور دو روزه آموزشی مهارتی نقشه برداری مغز ویژه استان فارس در روزهای هجدهم و نوزدهم مرداد، در آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در تهران و با همکاری مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، رییس مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز با اعلام این خبر، گفت: شرکت کنندگان در این برنامه، در روز قبل از برگزاری کارگاه تهران در آزمایشگاه نقشه برداری مغز شیراز حضور یافتند و با امکانات موجود در مرکز تحقیقات علوم اعصاب شیراز آشنا شدند.

دکتر "مجیدرضا فرخی" با بیان اینکه در این سمینار 27 دانشجوی دکترای رشته های علوم اعصاب، فیزیک پزشکی، مهندسی پزشکی، پزشکی، ارگونومی و فیزیولوژی از شیراز حضور داشتند، افزود: دکتر "حسین زاده"، دکتر "کاظمی"، دکتر "خسروآبادی"، دکتر "رستمی" و دکتر "عینالو"، مباحث تئوری و کارشناسان آزمایشگاه، بخش های عملی را تدریس کردند.

او ادامه داد: در روز نخست تکنیک fNIRS و fMRI به صورت تئوری و عملی، پردازش سیگنال و آنالیزهای مرتبط تدریس شد و در روز دوم ابتدا مباحث تئوری و اصول مرتبط با تکنیک EEG/ERP و انواع روش های تحریک مغزی مانندtDCS, tACS, TMS مورد بحث قرار گرفت، سپس روش های آنالیز داده در EEG و تحریک مغزی به صورت عملی تدریس شد.

او هدف از این سمینار را آشنایی پژوهشگران علاقمند با اصول و روش های مورد استفاده در زمینه علوم شناختی و نقشه برداری مغز عنوان کرد.

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦ - ١٧:٢٢ / شماره خبر: ١٦٤٧٧١ / تعداد نمايش: 409

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج