وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

به مناسبت روز جهانی کودک؛ طرح روستا مهد در شهرستان عسلویه اجرا شد

به مناسبت روز جهانی کودک، طرح روستا مهد در شهرستان عسلویه اجرا شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه در نشست با مسئولان اجرایی این شهرستان اظهار داشت: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان شرط لازم برای دستیابی به توانمندی‌های ذهنی و جسمی بوده و هدف کلی از اجرای این برنامه، بهبود وضعیت تغذیه‌ای کودکان 3 تا 6 سال نیازمند در مناطق محروم روستاها است.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه، جاسم زارعی ضمن تبریک روز جهانی کودک افزود: برای بهبود تغذیه کودکان باید در زمینه درآمد و دسترسی به غذا، فرهنگ تغذیه‌ای و دسترسی به خدمات بهداشتی راهکارهای مختلف به‌طور هماهنگ به مرحله اجرا گذاشته شود.
وی در رابطه با تأثیر مراقبت تغذیه‌ای در کودکان، عنوان کرد: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان به ارتقا شاخص‌های رشد، دریافت غذای سالم و مغذی به ایجاد عادت‌های صحیح غذایی در کودکی و بزرگ‌سالی منجر می‌شود و ارتقا آگاهی، نگرش، بینش و عملکرد تغذیه‌ای مراقبین کودک در خانواده و جامعه از عوامل اصلی تأمین‌کننده مراقبت تغذیه‌ای است.
کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه نیز گفت: بهبود وضع تغذیه‌ای کودکان سه تا شش‌ساله خانوار‌های نیازمند در مناطق محروم و روستایی و افزایش آگاهی کودکان با گروه‌های غذایی و میان وعده مناسب در روستا مهد انجام می‌شود.
طیبه محمدی زاده اظهار داشت: بررسی وضعیت رشد کودکان در روستا مهد بر اساس شاخص وزن برای سن و ارتقا آگاهی خانواده‌ها در زمینه تغذیه و رشد کودک و همچنین ترغیب خانواده‌ها برای استفاده از خدمات روستا مهداست.
وی تصریح کرد: این برنامه در یک دوره 120 روزه اجرا می‌شود و در ابتدای اجرای طرح همکاران بهداشت با بررسی وضعیت تغذیه مناطق، توصیه‌هایی را در خصوص مواد غذایی موردنیاز کودکان به والدین کودک و مربی مهد آموزش می‌دهند.
کارشناس تغذیه و رژیم‌درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: کودکانی که دچار اختلال رشد هستند و در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار ندارند برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد شهرستان عسلویه معرفی می‌شوند.
روستا مهد، مهدکودک‌هایی هستند که در مناطق روستایی واقع‌شده‌اند و با اجرایی شدن فعالیت‌های کمیته مراقبت تغذیه‌ای کودکان در هفته غذای گرم در این مهدها سرو می‌شود.
به‌منظور اجرایی شدن طرح روستا مهد برنامه مراقبت تغذیه‌ای با مشارکت شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی، شورای اسلامی و دهیاری روستای بیدخون در مهدکودک روستایی بیدخون اجرایی شد.
انتهای پیام/ ع.م 3090
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ - ١٣:٥٣ / شماره خبر: ١٦٧١٢٢ / تعداد نمايش: 824

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج