وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه برگزار شد

كاشانجلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه با حضور دکتر ابراهیم متقی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و تحلیل گر

جلسه هم اندیشی اساتید دانشگاه با حضور دکتر ابراهیم متقی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و تحلیل گر مسایل بین الملل و مسایل منطقه ای در روز سه شنبه مورخ 18/7/96 در سالن دکتر قریب دانشکده پزشکی برگزار شد.

به گزارش وب دا ، دکتر متقی در این جلسه که با موضوع مسائل اقلیم کردستان عراق برگزار شد، به تبیین سیاست بین الملل و مسایل منطقه ای بر مبنای پیوند موضوعات هنجاری، اجتماعی، ساختاری و منطقه  ای پرداخت و با تبیین مسایل تاریخی منطقه و تحولاتی که در آن به وجود آمده است و به چگونگی شکل گیری کردستان عراق اشاره کرد.

دکتر ابراهیم متقی در ادامه سخنان خود به موضع اسرائیل در این مورد پرداخت و گفت: هدف اسرائیل تجزیه تمام کشورهای خاورمیانه است تا قدرت خود را در منطقه افزایش دهد.

وی، با اشاره به اینکه اسرائیل یکی از محورهای تجزیه است، افزود: کشورهای اروپایی نیز نگاهشان معطوف به تجزیه خاورمیانه است.

تحلیل گر مسایل بین الملل و مسایل منطقه ای در ادامه، با بیان این نکته که اقدام بارزانی برای رفراندم یک اقدام زود هنگام بود، تاکید کرد: باید شرایط اجتماعی و ساختاری آماده باشد تا به لحاظ قانونی ابتدا بتوانند قوانین را شکل دهند.

لازم به ذکر است در پایان این نشست دکتر متقی به سوالات اساتید در رابطه با موضوع جلسه پاسخ داد.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٦ - ١٤:٣٥ / شماره خبر: ١٦٧١٤٦ / تعداد نمايش: 670

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج