وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز/توزيع نوار احيای كودكان در بيمارستان هاي دانشگاه علوم پزشكي شيراز براي نخستين بار در كشور

در خدمتی دیگر با هدف سرعت بخشیدن به فرآیند خدمات رسانی به کودکان بیمار، براي نخستين بار در كشور، نوار احيای كودكان در بيمارستان هاي زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشكي شيراز توزیع شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر، گفت: زمان طلايي ارايه خدمات اورژانس در كودكان بدحال، بسيار كمتر از بزرگسالان است، از طرفي تعيين ميزان داروهاي حياتي تزريقي در زمان بحران هاي تهديدكننده حيات در كودكان، بر اساس وزن تعیین می شود.

دکتر "سید ابوالفضل هاشمی اصل" ادامه داد: با توجه به نبود امكان وزن كردن دقیق كودك در زمان هاي بحراني و همچنين به علت عجله كادر درمان، این امر گاهي با خطا مواجه مي شود که براي رفع اين مشكل، استفاده از نوار احيای كودكان در بخش هاي اورژانس پيشنهاد شده و در بسياري از مناطق جهان درحال استفاده است.

او با بیان اینکه اين نوار بر اساس قد كودك، به هشت منطقه رنگي تقسيم مي شود، توضیح داد: در هر منطقه، مقدار داروهاي اورژانس و تجهيزات لازم برای احياي كودك، بر اساس وزن تخميني او يادداشت شده است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: اين نوار احيا هم اكنون براي نخستین بار در سطح كشور، در دسترس بخش هاي اورژانس و بستري كودكان بيمارستان هاي زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشكي شيراز قرار گرفته است و اميدواریم این اقدام، گامي در راستای ارتقای كيفيت خدمات ارائه شده به كودكان باشد.

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩٦ - ١٦:٥٥ / شماره خبر: ١٦٨٨٨٥ / تعداد نمايش: 548

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج