وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

با حضور معاون وزیر بهداشت؛ استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت در بوشهر آغاز شد/گزارش تصویری

طرح استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت روز سه‌شنبه در آیینی با حضور معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بوشهر آغاز شد.
معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این آیین گفت: طرح استقرار نظام ارجاع الکترونیک سلامت به‌صورت پایلوت در 10 استان کشور اجراشده است.
دکتر علیرضا رئیسی اضافه کرد: تکمیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان ازجمله برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی با اشاره به انجام کارهای زیرساختی مهم برای تکمیل پرونده سلامت الکترونیک اضافه کرد: معتقدیم یکی از نیازها و زیرساخت‌های اصلی برای استقرار پزشک خانواده، تکمیل پرونده سلامت الکترونیک و پاسخ به سؤال‌های حوزه سلامت است.
وی لازمه اجرای طرح پزشک خانواده را تکمیل پرونده الکترونیک سلامت عنوان کرد و گفت: در زمان حاضر در مرحله ارزیابی قرار داریم و پس از پایان این مرحله این طرح در شهرهای زیر 50 هزار نفر اجرا می‌شود.
دکتر رئیسی اضافه کرد: تکمیل پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع، ارتقای کیفیت خدمات در حوزه بهداشت و توجه به برخی شاخص‌های استانی ازجمله مرگ‌ومیر مادران باردار و نوزادان و تقویت طرح دندانپزشکی ازجمله اولویت‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی درباره زلزله غرب کشور گفت: در این حادثه 84 مرکز بهداشتی تخریب و 192 مرکز نیز باوجود آسیب‌دیدگی در حال ارایه خدمات هستند.
دکتر رئیسی بابیان اینکه کلینیک سیار دندانپزشکی نیز در مناطق زلزله‌زده غرب کشور فعال هستند افزود: باوجود وسعت حادثه و آسیب‌دیدگی بیش از 11 هزار نفر در زلزله کرمانشاه، همه مجروحان واکسیناسیون و در زمان حاضر نیز هیچ خدمتی متوقف نشده است.
انتهای پیام/ م.غ 1023

گزارش تصویری

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/bpumspublicrelation

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦ - ١٩:٣٥ / شماره خبر: ١٦٩٨٠٥ / تعداد نمايش: 670

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج