وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان/بهبود سلامت همه جانبه در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی نشستی با معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و مسوولین شهرستان تالش ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع)  و با تقدیر از پیگیری های مهندس شکری – نماینده مردم رضوانشهر و تالش در مجلس شورای اسلامی و حمایت مسوولین وزارتخانه و همت تمامی دست اندر کاران،  ابراز امیدواری کرد که به زودی با توسعه خدمات پاراکلینیکی و حضور کادر درمانی متخصص شاهد توسعه خدمات بهداشتی درمانی در غرب گیلان باشیم.

وی با اشاره به اهمیت اورژانس بیمارستان ها ، افزود: سیاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان این است که اقدامات صف اول و موثر در اورژانس بیمارستان ها را در اولویت فعالیت های خود قرار دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در ادامه با اشاره به ضرورت مرکز جامع سرطان در شهرستان تالش، از شروع ده کلینیک ویژه در استان گیلان در طی سال گذشته خبر داد.

مهندس شکری- نماینده مردم رضوانشهر و تالش در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه ضمن تقدیر از زحمات تیم دانشگاه به ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با توجه به آمار بالای مراجعین به بیمارستان رضوانشهر،  تجهیز اتاق عمل، آزمایشگاه و سایر بخش های این بیمارستان و قرارداد بخش دیالیز بیمارستان رضوانشهر با بیمه سلامت را به منظور ارایه خدمات مطلوب به مردم این منطقه خواستار شد.

معاون حقوقی وزارت بهداشت نیز در این نشست برای همکاری جهت تجهیز بیمارستان جدید الاحداث تالش و بهبود خدمت رسانی در غرب گیلان قول مساعد داد.

دکتر ابراهیم گلمکانی در بازدید از بیمارستان تالش با اشاره به پیگیرهای مستمر نماینده مردم رضوانشهر و تالش و مسوولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان منابع انسانی را مهمترین رکن بیمارستان ها ذکر کرد و با توجه به نشاط و تعهد و انرژی که در روسا، مدیران و پرسنل بیمارستان تالش مشاهده نمود از این بابت به ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبریک گفت و خاطر نشان کرد:  علی رغم فضای فیزیکی و امکانات محدود و نامناسب، پزشکان و پرسنل با انرژی و قدرت به ارایه خدمات مطلوب و ایمن می پردازند.


معاون حقوقی وزارت بهداشت تسریع ساخت بیمارستان تالش را اولویت اول این شهرستان ذکر کرد و افزود: بی شک 60 یا 70 درصد از مسایل و مشکلات پیشرو با تسریع در ساخت این بیمارستان حل خواهد شد و تشکیل مجتمع عالی سلامت در تالش نیز برکتی برای این منطقه محسوب می شود.

در این بازدید مرکز جامع سلامت شهری روستایی شماره یک اسالم تالش، بخش های جراحی مردان، دیالیز، رادیولوژی، سونوگرافی، کلاس آمادگی زایمان و ... بیمارستان شهید نورانی تالش نیز مورد بازدید قرار گرفت.دکتر گلمکانی – معاون حقوقی و امور مجلس وزارت نیز در خاتمه با بیان این که فضای فیزیکی بیمارستان شهید نورانی تالش در حال حاضر کفاف نیاز این شهرستان را نمی دهد، گفت: با توجه به گردش پذیر بودن منطقه راه اندازی بیمارستان جدید الاحداث تا حدودی می تواند نیازهای این شهرستان را جبران کند.

وی با بیان این که وزارت مسکن و شهرسازی پیگیر پروژه بیمارستان 230 تختخوابی شهرستان تالش می باشد، تصریح کرد: در این خصوص اعتبارات خوبی نیز به این پروژه اختصاص داده شده و امید است در بهار سال 97 شاهد تحویل این بیمارستان باشیم.
در پایان بیمارستان 230 تختخوابی شهرستان تالش مورد بازدید قرار گرفت.

گفتنی است : بیمارستان 230 تختخوابی شهرستان تالش با مساحت 16000 مترمربع شامل بخش های؛ اورژانس، درمانگاه تخصصی ،فیزیوتراپی، دیالیز، جراحی، اتاق عمل، مردان ، زنان و کودکان و نوزادان است و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن حدود 70درصد می باشد./ص
 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٥ آذر ١٣٩٦ - ١٧:٤٤ / شماره خبر: ١٦٩٨١٦ / تعداد نمايش: 779

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج