وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

فعاليت بيش از 200 دندانپزشك در چهارمحال و بختياري

وب دا؛ رئيس دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري گفت: هم اكنون 202 دندانپزشك در اين استان خدمت ارائه مي نمايند.
به گزارش وب دا؛ دكتر ارسلان خالدي فر افزود: از اين تعداد 85 دندانپزشك شاغل در واحدهاي تابعه دانشگاه و 117 نفر مطب دار و شاغل در بخش خصوصي هستند كه از اين تعداد 104 دندانپزشك عمومي و 13 نفر مابقي متخصص هستند.
وي تصريح كرد: از 117 دندانپزشك مطب دار شاغل در بخش خصوصي، حدود 70 دندانپزشك در شهرستان شهركرد،‌21 دندانپزشك در شهرستان بروجن، 10 دندانپزشك در شهرستان فارسان، 11 دندانپزشك در شهرستان لردگان، دو دندانپزشك در شهرستان اردل و دو دندانپزشك در شهرستان سامان و يك دندانپزشك در شهرستان كيار مشغول به خدمت هستند.
وي، در ادامه به فعاليت دو كلينيك دندانپزشكي تخصصي رسالت و صدف در استان اشاره داشت و افزود: در مجموع 32 دندانپزشك در اين دو كلينيك مشغول به خدمت هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهركرد در ادامه با اشاره به فرا رسيدن 23 فروردين ماه و روز دندانپزشك ضمن تبريك اين روز به دندانپزشكان، ‌اساتيد و دانشجويان اين رشته اظهار داشت: دندانپزشكان نقش بسزايي در ارتقاء سلامت و تامين سلامت دهان و دندان افراد جامعه ايفا مي نمايند.
گفتني است، بر اساس مصوبه هيئت وزيران در سال 1362 روز 23 فروردين روز دندانپزشك و هفته آخر فروردين ماه هفته دندانپزشكي نامگذاري شده است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - ١٦:٤٦ / شماره خبر: ١٧٥٤١٩ / تعداد نمايش: 197

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج