وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

تشريح اهم اقدامات شبكه بهداشت و درمان شهرستان كوهرنگ در ايام نوروز 97

وب دا؛ سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان كوهرنگ به تشريح اهم اقدامات واحد سلامت محيط و كار اين شبكه در قالب برنامه بسيج سلامت نورزي (15 اسفندماه 96 لغايت 15 فروردين ماه سال 97) پرداخت.
به گزارش وب دا؛ حشمت الله منصوري، تعداد بازديد از مراكز تهيه ، عرضه و فروش مواد غذايي طي اين مدت را 784 مورد اعلام كرد و افزود: همچنين 25 متخلف به مراجعه قضايي معرفي ،‌6 واحد متخلف تعطيل و 27 كارت بهداشتي جهت متقاضيان صادر شد.
وي تعداد بازديد از اماكن عمومي و بين راهي را به ترتيب 134 و 12 مورد اعلام كرد.
وي تعداد بازديد از سامانه آبرساني را 423 و در مجموع تعداد بازديد هاي بعمل آمده طي اين مدت را يك هزار و 353 مورد اعلام كرد.
وي نمونه برداري از مواد غذايي را از ديگر فعاليت هاي كارشناسان بهداشت محيط و كار عنوان كرد و افزود: در همين راستا 25 مورد نمونه برداري از مواد غذايي، 235 مورد سنجش با تجهيزات پرتابل ، 158 نمونه برداري ميكروبي آب و يك هزار و 200 مورد سنجش كلر آزاد باقيمانده انجام شد.
منصوري در ادامه از كشف و جمع آوري و معدوم سازي يك هزار و 155 كيلوگرم مواد غذايي غير بهداشتي و تاريخ مصرف گذشته از سطح مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي شهرستان خبر داد.
به گفته وي، تعداد رسيدگي به شكايات مردمي از طريق سامانه 190 ، 3 مورد ، گزارشات متفرقه مردمي 43 مورد و تعداد برخورد با دست فروشان دوره گرد 15 مورد بوده است.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان كوهرنگ، تعداد موارد نظارتي و بازرسي مشترك با سازمان ها و دستگاه هاي مرتبط با برنامه نوروزي را 37 مورد اعلام كرد و افزود: تشكيل 17 جلسه هماهنگي و برنامه ريزي ( درون و برون بخشي )، 12 جلسه آموزشي با حضور 230 نفر از اصناف و 6 جلسه با حضور 75 نفر از پرسنل و چاپ و توزيع 540 بروشور و پمفلت آموزشيو 78 مورد توزيع و نصب پوستر اطلاع رساني سامانه 190و 25 بنر سلامت نوروزي و توزيع 14 بنر آموزشي درخصوص موارد بهداشتي (آب و مواد غذايي و غيره ) از ديگر اقدامات صورت گرفته در ايام نوروز 97 در سطح شهرستان كوهرنگ بشمار مي رود .

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - ١٧:٠٦ / شماره خبر: ١٧٥٤٢٣ / تعداد نمايش: 250

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج