وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وبدا شهرکرد

تشريح اهم اقدامات بسيج سلامت نوروزي در شهرستان بروجن

وب دا؛ سرپرست شبكه بهداشت ودرمان شهرستان بروجن به تشريح اهم اقدامات بسيج سلامت نورزي از تاريخ 24/12/96 لغايت 13/1/97 در اين شهرستان پرداخت.
به گزارش وب دا؛ محمد حسن كرمي افزود: پيش از اجراي برنامه 3 جلسه جهت تسهيلات سفر در فرمانداري و شبكه برگزار شد.
وي تعداد مراكز معين و شبانه روزي فعال در ايام تعطيل را 4 باب اعلام كرد و افزود: در مجموع 2 اكيپ فعال سلامت محيط و كار و واحد پيشگيري ومبارزه با بيماريها در سطح شهرستان فعال بودند.
كرمي، تعداد بازديد و نظارت از مراكز معين و شبانه روزي و پايگاه هاي 15 را 25 مورد ،‌تعداد ويزيت بيماران در مراكز معين و شبانه روزي را بيش از 7هزار مورد،‌تعداد تزريقات انجام شده در اين مراكز را 2 هزار و 612 مورد، تعداد افراد حيوان گزيده را 10 مورد و تعداد تزريقات واكسن هاري را 33 مورد اعلام كرد.
به گفته وي، طي اين مدت 25 سندرم شناسايي شده شبه آنفولانزا ،‌33 سندرم شناسايي شده اسهال آبكي و 90 مورد نمونه هيپوتيروئيد گرفته شده از نوزادان انجام شد.
كرمي، در ادامه تعداد بازرسي هاي بهداشت محيطي از اماكن بين راهي، تهيه و توزيع و فروش مواد غذايي و مراكز اسكان را 310 مورد ،‌تعداد مراكز غذايي تعطيل شده را يك باب و تعداد مراكز و اماكن متخلف بهداشتي معرفي شده به مراجع قضايي را 11 مورد اعلام كرد.
سرپرست شبكه بهداشت و درمان شهرستان بروجن گفت: در طي 12 اخطار بهداشتي ناشي از تخلفات بحراني و غير بحراني صادر و 5 نمونه برداري از مواد غذايي انجام شد.
كرمي افزود: انجام 3 مورد سنجش عوامل محيطي با تجهيزات پرتابل بازرسي ،‌91 مورد كلر سنجي و در نهايت معدوم سازي 807 كيلوگرم مواد غير بهداشتي از ديگر اقدامات صورت گرفته در قالب اقدامات بسيج سلامت نوروزي در سطح شهرستان بوده است.
وي، از انجام يك مورد نجات جان مادر و كودك و انجام زايمان در آمبولانس 115 فوريت هاي پزشكي در ايام نوروز 97 خبر داد و افزود: ارائه خدمات دندانپزشكي يكي ديگر از تمهيدات انديشيده شده براي رفاه حال هم استانيان و مهمانان نوروزي بود.
به گفته وي، در ايام تعطيل 216 نفر از خدمات دندانپزشكي بهره مند شدند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧ - ١٧:١٢ / شماره خبر: ١٧٥٤٢٥ / تعداد نمايش: 257

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج