وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان/انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی گیلان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا): به منظور راه اندازی مرکز تحقیقات امنیت غذایی در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان، جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی، آموزشی و خدماتی بین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مرکز تحقیقات امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، برگزار شد.

دکتر زهرا حصاری -معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ابتدا با بیان اهمیت امنیت غذایی و اثر آن بر سطح سلامت جامعه اظهار داشت: در حال حاضر تقاضا و نیازی که در جامعه احساس می شود افزایش ارزش غذایی در محصولات تولیدی می باشد و در همین راستا سازمان غذا و دارو برنامه ها و استراتژی های خاصی را دنبال می کند که یکی از آن ها درج نشانگرهای رنگی تغذیه ای بر روی برچسب محصولات غذایی است که از این طریق میزان عوامل خطر زا برای سلامتی همچون قند، نمک و اسید های چرب ترانس در محصولات غذایی پایش می کند.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه ها که در استان گیلان همزمان با سایر استان های کشور توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه اجرا می شود، غنی سازی آرد با آهن و اسید فولیک، نمک با ید، شیر با ویتامین D و... می باشد.

معاون غذا و دارو دانشگاه آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را به منظور برقراری امنیت غذایی موثر دانست و افزود: معاونت غذا و دارو دانشگاه  طرح ها و برنامه هایی را که به سلامت مردم کمک نماید، حمایت و اجرا می کند و همواره تلاش بر آن بوده که با بررسی های جامع، چالش های موجود در سطح استان شناسایی و در راستای رفع آن اقدام شود. امیدواریم انعقاد این تفاهم نامه و راه اندازی مرکز تحقیقات امنیت غذایی به ارتقای سطح سلامت جامعه کمک نماید.

در پایان جلسه، تفاهم نامه همکاری بین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با مرکز تحقیقات امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان امضا شد.

گفتنی است: این جلسه، با حضور معاون غذا و دارو، معاون بهداشتی دانشگاه، دکتر رضا امانی عضو هیات علمی و رییس مرکز تحقیقات امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های استان در سالن اجتماعات معاونت غذا و دارو برگزار شد. /ن

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - ١٤:٣٢ / شماره خبر: ١٧٦٨٠٦ / تعداد نمايش: 200

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج