وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فارس

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه خبر داد: مرکز کوهورت کوار حائز رتبه نخست مطالعات کوهورت کشوری پرشین شد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «یونس قاسمی»، گفت: پس از ارزشیابی تمامی مراکز مطالعات کوهورت پرشین در سطح کشور از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مرکز مطالعات کوهورت کوار، موفق به کسب بالاترین امتیاز شده و رتبه نخست را در بین سایر مراکز کسب کرد.

او با بیان اینکه این مرکز کوهورت یکی از مراکز تحت پوشش مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، افزود: این مرکز به عنوان نخستین کوهورت جمعیتی جنوب کشور در سال ۱۳۸۵ در کوار، آغاز به کار کرده است و به فعالیت های پژوهشی در حوزه الگوی بیماری های مختلف در جمعیت می پردازد.

دکتر «علیرضا صفرپور» مسوول ارزیابی مطالعات کوهورت کشوری پرشین معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور نیز در این خصوص، گفت: پس از ارزشیابی مراکز ۱۸ گانه مطالعات کوهورت پرشین در سطح کشور، مرکز مطالعات کوهورت کوار توانست موفق به کسب ۹۵ و ۵۲صدم درصد از ۱۰۰، بالاترین امتیاز و رتبه نخست در سطح کشور را در دوره یک ساله به دست آورد.

او توضیح داد: متدولوژیک در این مرکز و سایر مراکز کوهورت پرشین ضامنی برای صحت دستاوردهای علمی این پژوهش بزرگ در سطح کشور است و این دستاوردها برای محققان داخل و خارج از کشور، زمینه ساز مطالعات علمی بسیار در حال و آینده و ارتقای سطح بهداشت، درمان و آموزش را فراهم می آورد./۱۰۱

پایان خبر


نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ١٥:٣٥ / شماره خبر: ١٨١٠٧٢ / تعداد نمايش: 105

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج