وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان

برگزاری مراسم بزرگداشت روز جهانی بهداشت محیط و تجلیل از کارشناسان بهداشت محیط برگزیده دانشگاه

مراسم بزرگداشت روز جهانی بهداشت محیط و تجلیل از بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط نمونه دانشگاه با حضور معاون بهداشتی و مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی به همراه رؤسا و کارشناسان بهداشت محیط مراکز بهداشتی تابعه در سالن اجتماعات ستاد دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار وب دا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، ضمن بیان خیر مقدم به حاضرین و تبریک روز جهانی بهداشت محیط، گفت: شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط (پایداری و ایمنی جهانی غذا)، یک هدف ویژه دارد که عبارت است از اینکه مواد غذایی به اندازه کافی تهیه، به خوبی انتقال و صحیح توزیع شود و در این مراحل پسماند و زباله به حداقل برسد.

دکتر فرزام بیدارپور با بیان اینکه، تغییرات آب و هوایی و کاهش شدید منابع آبی، مشکلات مرتبط با غذا را فزایش داده است، اضافه کرد: آمارها نشان می دهد بیش از یک سوم مواد غذایی تهیه شده به عنوان زباله یا پسماند دفع می گردد و این وضعیت حاکی از آن دارد که فرهنگ مصرف مواد غذایی و صرفه جویی باید هرچه بیشتر آموزش و نهادینه گردد که با اینکار می توان فقر غذایی را در جوامع حذف و یا تقلیل داد.

وی گفت: تولید مواد غذایی، ایجاد پسماند و زباله و انتقال آنها از مهمترین اولویت هایی است که باید برای حل مشکلات مرتبط با آنها اقدام نمود زیر پیشگیری، کنترل و مراقبت طیف وسیعی از بیماریها با این موارد در ارتباط است.

سپس مدیر سلامت محیط و کار معاون بهداشتی با اشاره به موضوع شعار روز جهانی بهداشت محیط، اظهار داشت: توجه به این شعار ما را بر آن وا می دارد که به مواد غذایی نباید فقط به صورت تک بعدی نگاه کنیم و فقط به تاریخ تولید توجه کنیم بلکه نحوه تولید، انتقال، نگهداری و انبار، توزیع و پخش و بسیاری موضوعات دیگر را مورد توجه قرار دهیم.

مهندس کمال ابراهیمی در زمینه انتخاب کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط نمونه دانشگاه هم گفت: پروسه انتخاب بازرس و کارشناس بهداشت محیط نمونه بسیار سخت است زیرا اکثریت همکاران بهداشت محیط شاغل در بخش های مختلف تحت پوشش دانشگاه با تلاش و کوشش، به صورت دلسوزانه به مردم خدمات و سعی می نمایند سلامتی را به مردم هدیه دهند و افرادی که امروز به عنوان نمونه مورد تقدیر قرار می گیرند صرفا به عنوان نماینده و گلچینی در میان همه آنها هستند.

در پایان این مراسم ضمن پرسش و پاسخ، از بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط نمونه واحدهای تحت پوشش دانشگاه با اهداء لوح، تقدیر به عمل آمد.           

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٩ مهر ١٣٩٧ - ٠٨:٥١ / شماره خبر: ١٨٢١٤٩ / تعداد نمايش: 88

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج