وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشگی گیلان

گیلان/آموزه های دینی و قرآنی، ارتباط مستقیم با علم پزشکی دارد

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا شاه فضل - استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان و برگزیده رشته حفظ کل قرآن کریم در گروه اساتید و راه یافته به مرحله نهایی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا) ضمن اشاره به موفقیت کسب شده در این جشنواره، ابراز امیدواری کرد در مرحله نهایی و بعد از برگزاری مسابقات به رتبه قابل توجهی دست یابد.

قرآن کتاب زندگی
استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان قرآن را کتاب زندگی خواند و تصریح کرد: هر انسانی که در قید حیات است و زندگی می‌کند به قرآن نیاز دارد از این رو، همواره کتاب آسمانی باید سرلوحه زندگی افراد باشد، در این زمینه انسان ها در تمامی سطوح زندگی، باید با قرآن کریم در ارتباط باشند، تا قرآن در زندگی آنها جاری باشد و به برکت این کتاب آسمانی به موفقیت‌های زیادی برسند. حجت‌الاسلام شاه فضل تاکید کرد: قرآن بخش‌های زیادی از آموزه‌های دینی و احکام دینی را در برمی‌گیرد و کتاب هدایت بشریت است و اگر وزارت بهداشت بتواند این آموزه‌های دینی را وارد مباحث علمی کند و آنها را به بهترین شکل ممکن به دانشجویان منتقل کند قطعا خواهیم توانست دین را به شکل قوی‌تری وارد زندگی دانشجویان کنیم. دانشجویان علوم پزشکی که آینده داران نظام سلامت هستند باید با معارف قرآنی و آموزه‌های دینی بیشتر آشنا شوند تا بتوانند در آینده ارتباط خوبی با مخاطبان خود داشته باشند.

ارتباط آموزه های قرآنی با علم پزشکی
برگزیده رشته حفظ کل قرآن کریم در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، محیط‌های دانشگاهی و تحصیلی را بهترین فضا برای انتقال آموزه‌های دینی و قرآنی دانست و اضافه کرد: دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها را می بایست بیشتر با این کتاب آسمانی آشنا کرد زیرا آموزه‌های دینی و قرآنی ارتباط مستقیمی با علم پزشکی دارند. وی با تاکید بر این که قرآن کریم اثرات مستقیمی بر زندگی هر انسانی دارد، خاطرنشان کرد: وقتی مباحث دینی و آموزه‌های معنوی و قرآنی از دریچه قرآن به مخاطبان انتقال داده شود، قطعا پذیرش آن از سوی افراد بیشتر است. ما باید قرآن و آموزه‌های دینی را در تمامی ابعاد زندگی افراد وارد سازیم و بهترین فضا برای انتقال آموزه‌های دینی و قرآنی محیط دانشگاه‌ها و تحصیل است.

وی، ادامه داد: صرفا برگزاری جشنواره قرآن و عترت کافی نیست، در این خصوص باید تمامی فعالیت‌های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی را با مسائل دینی و قرآنی عجین کنیم. برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی، هنری، ورزشی و... که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود باید رنگ و بوی قرآنی بگیرد و فعالیت‌های قرآنی بیشتری برای دانشگاهیان تدارک دیده شود. خوشبختانه در چند سال اخیر اقدامات قرآنی در سطح دانشگاه‌ها، تقویت شده است.

شاه فضل با اشاره به این مطلب که انسانها باید چند بعدی پرورش یابند، اذعان کرد: اگر فردی فقط صرفا سراغ کسب علم وتحصیل برود به تنهایی کافی نیست ، باید یک انسان در همه ابعاد زندگی خود را به پیشرفت و موفقیت نزدیک کند. یک دانشجو نیز صرفا نباید تک بعدی باشد و فقط کسب علم و دانش را در فضاهای دانشگاهی داشته باشد بلکه باید در جشنواره‌های مختلف و برنامه‌های فوق برنامه دانشگاه شرکت کند و استعدادها و توانمندی‌های خود را در زمینه‌های فرهنگی، هنری، قرآنی و ورزشی تقویت کند.

گفتنی است؛ حجت الاسلام و المسلمین علیرضا شاه فضل- استاد دانشگاه علوم پزشکی کاشان و برگزیده رشته حفظ کل قرآن کریم در گروه اساتید، در دوره های گذشته جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته‌های حفظ ده و بیست جزء قرآن کریم حائز رتبه‌های اول و دوم شد. وی، همچنین در دوره‌های گذشته در رشته حفظ کل قرآن کریم موفق به رتبه دوم شده است.غ/

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٠ مهر ١٣٩٧ - ١٢:١٤ / شماره خبر: ١٨٢١٧٦ / تعداد نمايش: 68

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج