وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشگی گیلان

گیلان/ اولین مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ پیش از ظهر امروز- پنجشنبه، نخستین مجمع سلامت شهرستان رضوانشهر ، با حضور معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، فرماندار، مدیر شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات، مسوولان محلی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری بر گزار شد.
دکتر علی داودی- معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان-گفت : دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر اساس برنامه راهبردی خود، سال 97 را سال اجتماعی کردن مقوله سلامت قرار داده و در این مدت مجمع سلامت بسیاری از شهرستان ها با مشارکت فعال و آگاهانه مسوولان آن شهرستان ها راه اندازی شده است. وی ادامه داد: مقوله سلامت چیزی نیست که فقط یک سازمان یا یک شخص بتواند آن را در جامعه نهادینه کند، تشکیل مجمع سلامت می تواند گامی موثر در این خصوص باشد.

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: کانون های سلامت محلی برای شفاف سازی داده های سلامت تاثیر گذار است. وی اطلاعات درست بهداشتی را برای مردم و سلامت روحی جامعه و آگاهی دادن به افکار عمومی و پایان دادن به باورهای غلط و شایعات بهداشتی امری ضروری دانست و تاکید کرد: با مشارکت افراد جامعه می توان به مردم آموزش داد که چگونه سالم زندگی کنند.

عسگرحسنی پور – فرماندار رضوانشهر در اهمیت موضوع و ضرورت ایجاد چنین کانون هایی برای آگاهی دادن به مردم در امر سلامت و ارتقای دانش سلامت اقشار مردم تاکید کرد و بیان داشت: نقش متقابل دولت و مردم و متخصصین حوزه سلامت را مهم است. وی هدف از تشکیل کانون سلامت محله را شناسایی و ریشه یابی آسیب های اجتماعی در بحث سلامت افراد جامعه برشمرد.

وی افزود: علاوه بر سلامت جسمانی که برای همه انسانها ضروری است ، برخورداری از سلامت روحی و روانی در درجه اهمیت بالاتری قرار دارد. در این کانون ها کارشناسان و دست اندر کاران عواملی را که می تواند سلامت جسمی، روحی و روانی افراد را تهدید کند، شناسایی و به چاره اندیشی بپردازند. بی شک این کانون ها در رسیدن به اهداف بهداشتی نظام و دولت موثر است. برای رسیدن به توسعه پایدار همه ادارات، اهم از شهرداری، آموزش و پرورش، شورای اسلامی شهر و روستا، دهیاری ها و خیرین باید دست در دست هم داده با شبکه بهداشت و درمان همکاری نمایند تا عوامل تهدید سلامت جامعه شناسایی و چاره اندیشی شود.

دکتر میر فلاح - مدیر شبکه بهداشت و درمان رضوانشهر ضمن خیر مقدم به حاضرین در اهمیت موضوع و ضرورت ایجاد چنین کانون هایی برای آگاهی دادن به مردم در امر سلامت و ارتقای دانش سلامت برای کل افراد جامعه تاکید کرد. در پایان هم روسای همه ادارات ضمن حمایت از این برنامه، برای همکاری و ایجاد فضای مناسب در کانون سلامت محله و شبکه بهداشت، تاکید داشتند و مقرر شد بطور همه جانبه همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند./ب

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٠ مهر ١٣٩٧ - ١٧:٠٢ / شماره خبر: ١٨٢١٨٨ / تعداد نمايش: 106

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج