وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/ برگزاری اولین مجمع سلامت در شهرستان پلدشت

ولین مجمع سلامت شهرستان  با حضور صفری فرماندار ، دکتر انتظار مهدی معاون بهداشتی دانشگاه ، دکتر میزایی مدیر امور اجتماعی  دانشگاه ، دکتر شیری  مدیر شبکه ومسئولین  شبکه و سایر روسای ادارات شهرستان روز دوشنبه 28 مهر ماه  در سالن فرمانداری شهرستان پلدشت برگزار گردید.

صفری فرماندار شهرستان  پلدشت  ضمن تسلیت  شهادت تعدادی از  شهدای سپاه قدس در جنوب کشور  گفت: انسان از انجام فعالیتهایی که نفع همگانی در پی دارد همیشه لذت میبرد و مقوله سلامت هم طوری است که مشارکت مردمی و سازمانها را طلب میکند و برای توسعه همگانی بهداشت استفاده از پتانسیل های خیرین و سازمانهای مردم نهاد، ادارات و دستگاههای مرتبط ضروری میباشد.

دکتر انتظار مهدی معاون بهداشتی دانشگاه نیزضمن قدردانی از فرماندار و افرادی که شبکه بهداشت و درمان را در امر بهداشت یاری میکنند، درسخنانی بیان کرد:  سخنان روحانیت معزز  و فرماندار شهرستان  نشان دهنده اجتماعی شدن سلامت میباشد و همچنین اهمیتی که  به امر سلامت توسط مسئولین شهرستان داده میشود.

وی افزود: در گذشته علت بیشتر مرگ و میرها بیماریهای عفونی بود که در حال حاضر با توجه به پیشرفت علم پزشکی بیماریهای عفونی ریشه کن شده و سن امید به زندگی از 47 در سال 51  به 73 در حال حاضر رسیده است و در حال حاضر علت بیشتر مرگ و میرها چاقی، اضافه وزن ، بی تحرکی  و فشار خون بالا میباشد که با برنامه ریزی  و  انجام  بعضی از فعالیتها فیزیکی و ورزشی قابل پیشگیری میباشد و با انجام این کارها هم به نظام سلامت وهم به خودمان کمک میکنیم.

 حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهرستان نیز در سخنانی اظهار داشت : با توجه به افزایش خدمات در امر بهداشت و درمان بعد از انقلاب باز هم کمبودهایی وجود دارد که توسط مسئولین الویت بندی و رسیدگی شود.

دکتر شیری  مدیر شبکه  نیز در پایان جلسه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در مجموعه شبکه بهداشت و درمان را به مدعوین ارائه کرد.

 لازم بذکر است در این جلسه  با اهدای لوح تقدیر از تعدادی از خیرین سلامت شهرستان  تجلیل و قدردانی بعمل آمد و بیانیه تشکیل مجمع سلامت توسط یوسفی کارشناس امور اجتماعی شبکه قرائت شد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧ - ١٧:٠٩ / شماره خبر: ١٨٧١٣٤ / تعداد نمايش: 77

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج