وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد: نشست اعضای کلان منطقه 5 آمایش آموزش عالی سلامت کشور در حوزه مدیریت خطر بلایا/ اهمیت آموزش خانوارها در زمینه مدیریت بلایا

نشست اعضای کلان منطقه پنج آمایش آموزش عالی سلامت کشور در حوزه مدیریت خطر بلایا، با حضور مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا، به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور معاون بهداشت وزارت بهداشت در مدیریت کاهش خطر بلایا ضمن تقدیر از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آمادگی داشتن در برابر بلایا و جاری بودن این برنامه در دانشگاه ها و دیگر ارگان های مرتبط، باعث کاهش چشمگیر آسیب ها می شود.

 

دکتر «محمداسماعیل مطلق» افزود: ایران کشوری حادثه خیز است و برنامه ریزی برای آمادگی خانوارها به عنوان کوچک ترین واحد تشکیل دهنده جامعه، امری اجتناب ناپذیر است.

او ادامه داد: تعداد خانوار آموزش دیده در شش ماهه نخست امسال بالغ بر دو میلیون و پانصد هزار خانوار بوده است.

 

دکتر مطلق سیاست های کلان وزارت بهداشت در حوزه مدیریت خطر بلایا را ثبت به موقع، دقیق و صحیح وقایع و وجود یک برنامه اقدام در شرایط اضطرار در تمام سطوح عنوان کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تقسیم دانشگاه های علوم پزشکی کشور و زیرمجموعه های وزارت بهداشت در حوزه سلامت به ۱۰ کلان منطقه، گامی بزرگ در دستیابی به عدالت آموزشی، استفاده بهینه از نیروها و امکانات و دیگر توانمندی های موجود در مناطق است.

 

دکتر «عبدالرسول همتی» افزود: ما در کشوری زندگی می کنیم که در حوزه مخاطرات طبیعی، جزو ۱۰ کشور بلاخیز دنیاست و باید به آموزش در این زمینه توجه ویژه کرد، به نحوی که هر عضو یک خانواده یک امدادگر باشد.

 

او ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز آمادگی کامل برای میزبانی برنامه های آموزشی و مدیریتی این حوزه در کلان منطقه پنج و کشور را نیز دارد./۱۰۵

پایان خبر

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧ - ١٤:٢٧ / شماره خبر: ١٨٧١٥٢ / تعداد نمايش: 70

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج