وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی تهران

مراسم دوچرخه سواری نمادین در آستانه روز پزشک برگزار شد/ امضای تفاهم‌نامه سازمان نظام پزشکی با شهرداری تهران

در مراسم رکاب زنی نمادین پزشکان در آستانه روز پزشک، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران درزمینهٔ ارتقای سلامت، توسعه بخش‌های ارائه خدمات سلامت و نیز افزایش آگاهی‌های عمومی شهروندان در حوزه سلامت امضا شد.

 

گالری عکس ( وحید مزاجردی)

گالری عکس ( محمدعلی مرزبان)

گالری عکس (رضا آسیابی)
در این مراسم نمادین رکاب زنی که روز دوشنبه 28 مرداد 98 از بیمارستان امام خمینی (ره) تا بیمارستان سینا برگزار شد، از پزشکان مستقر در بیمارستان سینا به نمایندگی از پزشکان کشور قدرانی به عمل آمد.
پس از رکاب زنی نمادین همراه با شهردار تهران و معاون کل وزارت بهداشت و جمعی از پزشکان، دکتر محمدرضا ظفرقندی رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی گفت: حضور من در اینجا به‌عنوان نماینده جامعه پزشکی برای تشکر از خدمات شهرداری به علت اقدامات جدیدی است که در حوزه پزشکی به کمک ما آمده است.
وی با اشاره به اینکه برای سلامت جامعه نیاز به اصلاح سبک زندگی مردم‌ داریم؛ افزود: اگر دقیق‌تر نگاه کنیم حتی ساده‌ترین رفتارهای زندگی افراد باید اصلاح شود. امیدوارم این حرکت که با شهرداری آغازشده، مستمر باشد.
دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی کشور، ادامه داد: در حوزه خدمات حدود ۴۰ درصد متخصصان رشته‌های تخصصی در تهران هستند اما اگر در همین محدوده به دنبال پزشک عمومی یا متخصص داخلی بگردیم ممکن است پزشکی پیدا نکنیم. در حاشیه شهر تهران نیز اوضاع سلامت و معیارهای دسترسی نسبت به بسیاری از نقاط کشور ضعیف‌تر است.
این عضو هیات علمی دانشگاه، بابیان اینکه وقتی افرادی مانند دکتر حناچی و محسن هاشمی در شهرداری و شورای شهر باشند انتظارات ما بیشتر است و توقع اصلاحات اساسی داریم؛ تصریح کرد: متأسفانه به دلیل آنکه اغلب افراد نتوانستند خدمات معمولی درمانی دریافت کنند دستگاه‌های مختلف اقدام به ایجاد مراکز درمانی کوچک یا بیمه تکمیلی کرده‌اند که این امر موجب به هم خوردن ارائه خدمات می‌شود. 
دکتر حریرچی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا سال ۱۴۰۴ به یکی از کشورهای پیشرو در حوزه پوشش همگانی سلامتی تبدیل شویم، در تعریف پوشش همگانی سلامت پنج سطح خدمات شامل؛ ارتقای سلامت، پیشگیری، درمان، توان‌بخشی، زندگی قبل از مرگ و طب تسکینی لحاظ شده است که اگر خدمات لازم در این زمینه‌ها بدون تبعیض و به‌صورت عادلانه و بدون ایجاد سختی مالی برای مردم ارائه شود می‌توان گفت به پوشش همگانی سلامت دست پیداکرده‌ایم. 
دکتر پیروز حناچی شهردار تهران در آیین امضای یادداشت تفاهم همکاری بین شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی کشور ضمن تبریک عید غدیر خم، اظهار داشت: این تفاهم‌نامه درزمینهٔ همکاری‌های مشترک به امضا رسید؛ همکاری‌هایی که هدف آن افزایش دانش سلامت برای شهروندان و دادن پیام‌هایی است که وضعیت سلامت آن‌ها را بهبود بخشد. همچنین این همکاری‌ها در زمینه‌های دیگری مانند توسعه سلامت در کشور ادامه پیدا خواهد کرد.
شهردار تهران با تأکید بر اینکه در همکاری با سازمان نظام پزشکی کشور تلاش می‌کنیم سطح سواد سلامت شهروندان را افزایش دهیم؛ گفت: به‌طور عمومی در بحث درمان در کلان‌شهر تهران شهرداری حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد؛ به‌ویژه جایی که خیرین پای‌کار آمده باشند و قرار باشد باری از دوش دولت برداشته شود. در حال حاضر در توسعه بیمارستان سینا، بیمارستان شریعتی و بیمارستانی در منطقه ۲۲ حمایت‌ها با جدیت توسط شهرداری تهران انجام می‌شود اما این کار باید به‌صورت همه‌جانبه صورت گیرد.

توضیح اینکه؛ تفاهم‌نامه همکاری با شهرداری تهران و سازمان نظام پزشکی در کلینیک فوق تخصصی آنکولوژی و خون مرکز بهداشتی – درمانی منطقه شش شهرداری تهران با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی، نمایندگان شورای شهر و شهردار تهران امضا شد.

حضور در بیمارستان سینا
دکتر پیروز حناچی، شهردار تهران و دکتر محمدرضا ظفرقندی، رئیس سازمان نظام پزشکی کشور در ادامه این برنامه سوار بر دوچرخه به بیمارستان سینا آمدند و از این مرکز بازدید کردند.
در این بازدید دکترحناچی و دکتر ظفرقندی پس از ابلاغ تبریک روز پزشک و عید سعید غدیر خم به دکتر محمدطالب پور، رئیس بیماستان سینا به همراه وی و  مهندس هادی مخبر، مشاور رئیس این مرکز به دیدار استادان مقیم و کارکنان بخش درمانگاه اورژانس رفتند و این روز را با پخش گل به آنان تبریک گفتند.


سپس ضمن دیدار از محوطه بیمارستان و ساختمان قدیمی میزراه و درخت صدساله این مرکز، دکتر طالب پور به مرور تاریخچه بیمارستان برای بازدیدکنندگان پرداخت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨ - ١٣:٠٣ / شماره خبر: ١٩٤٣٠٩ / تعداد نمايش: 143

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج