وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در لارستان

دستگاه سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس وارد لارستان شد

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان صبح روز پنج شنبه ۳۱ مرداد و همزمان با ولادت باب الحوائج امام موسی کاظم (ع) ، دستگاه سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایس، پس از دوسال تلاش بی وقفه مسئولان و خیران، وارد لارستان شد تا برای نصب و راه اندازی در درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی هاشمی زاده مهیا شود.

 

این دستگاه که با مشارکت بنیاد نیک اندیشان هاشمی و دانشکده علوم پزشکی لارستان تهیه شده، از نوع ۱۲۸ اسلایس فیلیپس و ساخت هلند است که پس از طی مراحل خرید، بارگیری و ترخیص از گمرک وارد لارستان شده تا زین پس  در حوزه سلامت ارایه خدمت کند.

 

برای خرید این دستگاه، با اقدام به موقع خیر برای خرید، و تلاش جسورانه دانشکده علوم پزشکی لارستان در راستای تهیه ما بقی هزینه دستگاه، علاوه بر مشارکت قابل توجه بخش دولتی با خیر برای تهیه مابقی هزینه دستگاه، در مشارکتی تحسین برانگیز بین دانشکده علوم پزشکی و بنیاد نیک اندیشان هاشمی و همکاری  نماینده مردم در مجلس، دستگاه با ارز دولتی خریداری شد.

 

 ارزش این دستگاه یک میلیون و ۱۰۰ هزار یورو که با هزینه ها و تجهیزات جانبی قریب به ۸۰ میلیارد ریال با ارز دولتی است که از این بین ۱۵ میلیارد ریال توسط خیر و باقی آن توسط بخش دولتی و دانشکده تامین شده است.

 

 این دستگاه و تجهیزات آن با ارز آزاد ارزشی معادل ۱۷۰ میلیارد ریال دارد که این عدد برابر با اعتبار ساخت کل پروژه درمانگاه هاشمی زاده است و این خود نشان از اهمیت این موضوع دارد.

 

گفتنی است پیش از این در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) لار، دستگاه سی تی اسکن ۲ اسلایس کار تصویر برداری را عهده دار بوده که با راه اندازی دستگاه جدید علاوه بر دقت بسیار بالاتر، این دستگاه قادر است اعمال سی تی آنژیو گرافی را نیز انجام داده تا نیاز به عمل آنژیو گرافی تشخیصی برای بیماران به حداقل برسد و بیمار بجای مراجعه به شهر های دیگر و نوبت های طولانی، و بدون نیاز به بستری شدن برای آنژیو، تنها در بیست دقیقه عمل سی تی آنژیو گرافی خود را در شهرستان و با دقت بالا انجام دهد.

 

گفتنی است این دومین دستگاه سی تی اسکن ۱۲۸ اسلایسی است که در استان فارس نصب می شود و طبق گزارش شرکت وارد کننده تنها حدود پنج دستگاه از این مدل وارد کشور شده است.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨ - ٢٣:٣١ / شماره خبر: ١٩٤٣٣٥ / تعداد نمايش: 105

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج