وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی:

وزارت بهداشت در دو بخش دانشگاهی و قرآن و سلامت نمایشگاه بین‌المللی قرآن خوش درخشید

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، عملکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در دو بخش قرآن و سلامت و بخش دانشگاهی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را ستودنی دانست و گفت: امسال بخش نهادها و موسسات دولتی بخصوص وزارت بهداشت، تلاش‌های زیادی در راستای معرفی دستاوردهای قرآنی از خود نشان دادند.
 
به گزارش وبدا، حجت‌الاسلام حمید محمدی با بیان این مطلب، افزود: با توجه به اینکه وزارت بهداشت امسال در نمایشگاه بیست و ششم مسئولیت بخش دانشگاهی را بر عهده داشت، می‌توان به عملکرد این وزارتخانه نمره قابل قبولی داد.
 
وی، برگزاری مسابقات شب‌های نورانی برای نخستین بار در بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن کریم و همچنین برپایی نشست‌های تخصصی با حضور اندیشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه را از نقاط قوت بخش دانشگاهی نمایشگاه امسال ذکر کرد و گفت: برنامه‌ریزی و هدایت بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن کریم کار آسانی نیست، اما خوشبختانه وزارت بهداشت به خوبی از عهده این مسئولیت برآمد و توانست در کنار بخش قرآن و سلامت، این بخش را نیز مدیریت کند.
 
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور با اشاره به اینکه نمایشگاه بیست و ششم قرآن کریم از حیث غرفه آرایی، جذابیت‌های بصری و چیدمانی از شرایط خوبی برخوردار بود، اظهار کرد: شادابی و معنویت نمایشگاه از روز اول تا آخر ادامه داشت و این مساله از نقاط قوت نمایشگاه امسال بود.
 
وی گفت: برخی از بخش‌ها و غرفه‌ها از لحاظ محتوایی دارای شرایط خوبی بودند و غنای کافی را داشتند و از استانداردهای مورد نظر نمایشگاه بهره‌مند بودند که از جمله این بخش ها می‌توان به بخش عفاف و حجاب، بخش کتاب، بخش دیجیتال و نرم‌افزارهای قرآنی اشاره کرد. البته بخش نهادها و موسسات دولتی نیز امسال جایگاه رفیعی داشت و تمام تلاش مسئولان این بخش‌ها، کسب رضایت مخاطبان بود، هر چند از این بخش انتظارات فراتر از قبل است.
 
حجت‌الاسلام محمدی گفت: امسال در بخش نهادها و موسسات دولتی انصافا ستاد امر به معروف و نهی از منکر و وزارت بهداشت خوش درخشیدند و توانستند دستاوردهای قرآنی، علمی و پژوهشی خود را با محوریت قرآن به خوبی به مخاطبان خود ارائه دهند، اما من ظرفیت این دو نهاد را بیش از این می‌دانم و قطعا اگر تلاش بیشتری صورت گیرد، سال آینده، شاهد ارائه عملکرد بهتری از سوی این نهادها خواهیم بود.
 
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با تاکید بر اینکه هر چه بتوان فعالیت محور، حرکت کرد، می‌توان به اهداف قرآنی نزدیک‌تر شد، گفت: یکی از خصوصیات بارز نمایشگاه امسال، برنامه محور حرکت کردن مسیر نمایشگاه بود. باید نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم به سمتی برود که کل فعالیت‌ها بر اساس دستاوردها و خروجی‌ها، سازماندهی شود. 
 
حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به این که می‌توانیم برگزاری نمایشگاه قرآن کریم را بر اساس خروجی و دستاوردها، از سالانه برگزار کردن آن خارج کنیم، اظهار کرد: اگر واقعا دستاوردهای سالانه غرفه‌ها، بخش‌ها ونهادها کافی نیست و نمی‌تواند نیازهای مخاطبان در نمایشگاه را تامین کرده و پوشش دهد، منعی ندارد که این نمایشگاه هر دو سال یک‌بار برگزار شود، یا برعکس، اگر محصولات و دستاوردها به حدی زیاد است که قابلیت دیده شدن دارند، هر شش ماه یک بار نمایشگاه قرآن برگزار شود. به هرحال باید این زمان‌بندی‌ها بر اساس خروجی و ظرفیت‌های قرآنی تغییر یابد.
 
وی ادامه داد: حتی اگر لازم بود می‌توان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را در پایتخت دو سالانه کنیم و این نمایشگاه هر دو سال یک بار برگزار شود و در عوض، این ظرفیت‌ها در استانها توزیع شود. خیلی از شهرها علیرغم ظرفیت بالا، از داشتن چنین نمایشگاه‌هایی محروم هستند که باید حمایت‌های لازم از سوی دولت و مسئولان در این زمینه انجام شود.
 
حجت‌الاسلام  محمدی گفت: باید تلاش کرد در طول سال، محصولات و دستاوردهای قرآنی را جهت عرصه به عموم مخاطبان در سراسر کشور، گسترش داد. بسیاری از استانها و شهرهای کشور این پتانسیل و ظرفیت را دارند.
 
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به میزبانی وزارت علوم از جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان کشور خبر داد و گفت: سال گذشته وزارت بهداشت به خوبی از عهده میزبانی برآمد و امید است وزارت علوم امسال میزبان شایسته‌ای برای قرآنیان دانشگاهی باشد.
 
حجت‌الاسلام محمدی در پایان با بیان اینکه وزارت علوم در میزبانی این رویداد بزرگ ملی نباید کمتر از وزارت بهداشت، باشد، خاطرنشان کرد: وزارت علوم هم به لحاظ پشتوانه و وسعت و فراگیری دانشگاه ها و هم به لحاظ بودجه در وضعیت بهتری قرار دارد و این امتیاز، می‌تواند برای این وزارت‌خانه نقطه مثبتی باشد./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٩ خرداد ١٣٩٧ - ١١:١٩ / شماره خبر: ١٧٧٥٥٩ / تعداد نمايش: 752

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج