وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در خبرگزاري فارس

گرفتار شدن برخي از اهالي پلدختر به بيماري تب مالت

 

پيرو درج مطلب با عنوان: «گرفتار شدن برخي از اهالي پلدختر به بيماري تب مالت» مورخ 4/5/93 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

 

متن پاسخ

طبق پاسخ معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي؛ طي بررسي بعمل آمده تعداد موارد تب مالت درچهار ماهه اول سال 93 به ميزان 38 مورد مي باشد كه در مقايسه با زمان مشابه در سال 92 به ميزان 27 نفر افزايش نشان مي‌دهد. افزايش مذكور به دلايل ذيل ايجاد شده است:

·          بيماريابي فعال در سال 93 در شهرستان مذكور خصوصا" از مطب‌هاي خصوصي، بهبود سيستم گزارش‌دهي و انجام مراقبت فعال بيماري در اين شهرستان

·         بيماري تب مالت، از جمله بيماري‌هاي آندميك استان لرستان محسوب مي‌شود. شهرستان پلدختر از مناطق عشايرنشين كشور است و از سويي همجواري اين استان با ساير استان‌هاي پرشيوع بيماري تب مالت و عدم كنترل بيماري در دام‌هاي اين مناطق  به دليل كوچ نشيني اتفاق مي‌افتد.

·         كنترل بيماري در دام­ها بر عهده سازمان دامپزشكي مي­باشد كه به دليل عدم انجام نقش موثر اين سازمان از جمله واكسيناسيون دام ها و پرداخت غرامت به صاحبان دام­هاي آلوده بيماري شيوع گسترده­تري يافته است.

لازم به ذكر است به منظور افزايش ارتقا و آگاهي جامعه و افراد درمعرض خطر بيماري تب مالت در نظر است دانشگاه­هاي علوم پزشكي به چهار گروه تقسيم شده و نشست­ها و بازديدهاي منطقه اي برگزار نمايند.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٣ شهريور ١٣٩٣ - ١١:٥١ / شماره خبر: ١١٢٧٦٢ / تعداد نمايش: 2773

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج