وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در روزنامه كيهان

استخدام پرستاران براي شركت‌هاي خصوصي

 

پيرو درج مطلب با عنوان: «استخدام پرستاران براي شركت‌هاي خصوصي» مورخ 24/4/93 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي، نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

متن پاسخ

طبق پاسخ معاونت توسعه مديريت و منابع ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي؛ با عنايت به اينكه در سال‌هاي اخير وزارت متبوع درخصوص اخذ مجوز به صورت استخدام پيماني و قراردادي از معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهور با مشكل مواجه بوده است لذا با عنايت به لزوم به كارگيري تعداد قابل توجهي از فارغ‌التحصيلان گروه پرستاري به منظور اجراي طرح تحول سلامت و عدم وجود مجوز جذب اين گروه از افراد به صورت قراردادي و پيماني به دليل پيشگفت تنها راه به كارگيري اين گروه از كاركنان در حال حاضر به صورت خريد خدمت از بخش غيردولتي (استفاده از شركت‌ها) مي‌باشد.

لازم به ذكر است در ماده 35 آيين‌نامه اداري استخدامي دانشگاه‌ها، امكان خريد خدمت از بخش غيردولتي در قالب تبصره ماده 22 فراهم شده است. بنابراين خريد خدمت از شركت‌هاي پيمانكاري، فاقد وجاهت قانوني نيست.

شايان ذكر است به منظور ايجاد انگيزه در بين كاركنان با وظايف مشابه و به منظور كاهش هرگونه تبعيض، سعي شده پرداختي‌هاي آنان حدود 10% بالاتر از كاركنان فعلي در نظر گرفته شود.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٣ - ٠٩:٣٢ / شماره خبر: ١١٣٣٧٥ / تعداد نمايش: 2659

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج