وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در خبرگزاري ايرنا

انتظاري كه بيماران سرطاني در اصفهان به اميد بسته‌اند

 

پيرو درج مطلب با عنوان: « انتظاري كه بيماران سرطاني در اصفهان به اميد بسته‌اند» مورخ 17/6/93 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

 

متن پاسخ

طبق پاسخ دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان اصفهان؛ مركز آموزشي درماني حضرت سيدالشهدا (ع) تنها مركز تخصصي پيشگيري و درمان سرطان در استان اصفهان بوده و از تجهيزات پزشكي مناسب، نيروي انساني متعهد و متخصص دانشگاهي برخوردار مي‌باشد و علاوه بر بيماران استان اصفهان، بيماران استان‌هاي مجاور نيز در همين مركز پذيرش مي‌شوند و روزانه به حداقل 650 بيمار خدمات درماني و تشخيصي ارائه مي‌نمايد.

لازم به ذكر است طبق اعلام مركز آموزشي درماني سيدالشهداء (ع): تجهيزات پزشكي اين مركز مطابق استانداردهاي موجود بوده و بخش راديوتراپي نيز با حضور متخصصين فيزيك پزشكي فعاليت مي‌نمايد و در اين بخش كه يكي  از فعالترين بخش‌هاي راديوتراپي كشور مي‌باشد روزانه حدود 320 بيمار مراجعه و تحت درمان قرار مي‌گيرند.

گفتني است توسعه ساختمان بخش راديوتراپی الغدير با همت خيرين در حال احداث مي‌باشد و عمليات مكانيكي دستگاه شتابدهنده خطي Oncor يكي از پيشرفته‌ترين دستگاه‌هاي راديوتراپي است و هم اكنون در كشورهاي اروپايي مورد استفاده قرار مي‌گيرد در حال انجام است.

شايان ذكر است بيمارستان امام رضا (ع) با ظرفيت 180 تخت در 15 هزار مترمربع احداث گرديده و داراي بخش‌هاي داخلي مردان و زنان، جراحي، اطفال، اتاق عمل، داروخانه، راديولوژي و ... مي‌باشد و اتاق‌هاي يك تخته و دو تخته با رعايت استانداردهاي پزشكي براي بيماران سرطاني در نظر گرفته شده و از نظر ابنيه و ساختمان نيز آماده بهره‌برداري بوده و با تجهيز نمودن كامل اين مركز در آينده نزديك افتتاح و بهره‌برداري از آن آغاز خواهد شد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٦ مهر ١٣٩٣ - ٠٨:٤٦ / شماره خبر: ١١٤٧٧٩ / تعداد نمايش: 3156

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج