وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

گلايه وزارت بهداشت از خبرگزاري فارس

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در پي انتشار اخباري با عناوين غيرمنصفانه و به دور از اخلاق حرفه‌اي توسط خبرگزاري فارس پيرامون نظام سلامت، طي نامه‌اي مراتب گلايه اين وزارتخانه را به مديرعامل اين خبرگزاري اعلام كرد.

 

متن نامه مركز روابط عمومي و اطلاع‌رساني اين وزارتخانه به شرح ذيل است:

جناب آقاي موسوي

مدير عامل محترم خبرگزاري فارس

 

سلام عليكم

با احترام عطف به خبر مندرج در تاريخ 6/10/93 با عنوان:« آموزش پزشكي ما با 30 سال پيش فرقي نكرده/ افرادي بي‌اخلاق و بي‌صلاحيت روي صندلي استادي رشته‌هاي پزشكي نشسته‌اند» به نقل از آقاي دكتر هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي به استحضار مي‌رساند:

انتخاب چنين تيتري براي يك سخنراني يك ساعته وزير در جمع معاونين آموزشي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كه قطعاً به بحث پيرامون بسياري از مسائل حوزه آموزشي اعم از نقاط قوت و ضعف آموزش در رشته‌هاي پزشكي پرداخته شده است، برخلاف انصاف و به دور از اخلاق حرفه‌اي است.

چنانچه خبرنگار محترم آن خبرگزاري نيز اذعان خواهند كرد آقاي دكتر هاشمي در بحث مفصلي كه در اين نشست داشتند به بيان حساسيت‌ها پيرامون انتخاب اساتيد پرداختند و توصيه‌هايي در زمينه پيشيگري از آسيب‌هايي كه يك انتخاب نامناسب ممكن است ايجاد كنند را بيان نمودند.

ايشان به هيچوجه جمله‌اي را كه در تيتر خبر عنوان شده است، بدينگونه مطرح نكرده‌اند كه متأسفانه با انتخاب غلط اين تيتر و برداشت سليقه‌اي و اضافه كردن كلماتي كه در سخنراني وزير وجود نداشته است، اين برداشت را به ذهن‌ها متبادر نمايد كه در حال حاضر افراد بي‌اخلاق و بي‌صلاحيت در سمت استادي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي مشغول به فعاليت هستند.

اين برداشت غيرمنصفانه و اشتباه از بيانات ايشان علاوه بر توهين آشكار به جامعه پزشكي، صداقت و اخلاق مداري حرفه‌اي را از سوي آن رسانه محترم خدشه‌دار نموده و بر اعتماد متقابل ميان اين وزارتخانه و خبرگزاري فارس لطمه جدي وارد نموده است.

خواهشمند است دستور فرماييد ضمن اصلاح عنوان ذكر شده و همچنين نحوه انعكاس و توليد اخبار و نقدهاي غيرمنصفانه مربوط به برنامه تحول نظام سلامت در يك ماهه گذشته در اين خبرگزاري كه با بازتاب منفي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي نسبت به خبرگزاري فارس همراه بوده است، از تكرار چنين اشتباهات فاحشي جلوگيري به عمل آيد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٧ دی ١٣٩٣ - ١٣:٠٠ / شماره خبر: ١١٨٦٥٣ / تعداد نمايش: 16251

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج