وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندرج در خبرگزاری تسنیم

درد و رنج و استرس بیماری را باید در داروخانه ها دید

احتراما پیرو درج مطلب با عنوان :" درد و رنج و استرس بیماری را باید در داروخانه ها دید" مورخ 17/6/95 خواهشمند است دستور فرمایید برای روشن شدن افکا عمومی نسبت به درج پاسخ به شرح ذیل اقدام و همکاری لازم صورت گیرد.

متن پاسخ

 سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ ضمن تاكيد براینکه خبر منتشر شده به درخواست دبیر انجمن دارو سازان برای بیان نقش داروسازان در نظام سلامت کشور تهیه شده و برخلاف عنوان انتخاب شده ربطی به دردو رنج بیماران ندارد، اعلام كرد:

نظام سلامت در ایران با تکیه بر تلاش تمامی دست اندرکاران و حرف شاغل در نظام سلامت سعی بر ارائه بهترین خدمات را به مردم شریف ایران دارد. در این راستا این سازمان اگرچه حق انجمنها برای پیگیری حقوق قانونی و صنفی خود را درچارچوب ضوابط محترم می شمارد ولی معتقد است، نگهداری و ارتقا سلامت جامعه با توجه به امکانات موجود از اهم اولویت ها است.

داروسازان در داروخانه ها به عنوان عضوی از مجموعه نظام سلامت کشور با تحویل دارویی که از مسیر قانونی و سالم تامین شده است و با ارائه خدمات دارویی شامل کنترل نسخ، ارائه نحوه میزان و زمان مصرف، بیان هشدارها و تداخلات دارویی، تداخلات دارویی و غذایی، ساخت داروهای ترکیبی و توصیه شرایط بهینه نگهداری، به بیماران خدمت‌رسانی می‌کنند. طبیعی است كه داروسازان خواهان جبران هزینه این خدمات در قالب یکی از هزینه‌های نظام سلامت باشند. اگر چه تاکنون این هزینه‌ها در قالب حق فنی خدمات دارویی اخذ شده است، اما اخیرا با اعتراض برخی نهادهای قانونی این موضوع به چالش کشیده شد و این سازمان ضمن رعایت حقوق بیماران، سعی بر جبران هزینه‌های دارویی در قالب کتاب تعرفه‌ها نمود که هنوز رضایت داروسازان را تامین نکرده است.

این سازمان موضوع جبران هزینه خدمات دارویی داروسازان در داروخانه‌ها را از طرق مختلف به نحوی که نظام عادلانه پرداخت در نظام سلامت کشور دچار خدشه نشود، پیگیری خواهد نمود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٣ مهر ١٣٩٥ - ١٤:٣٤ / شماره خبر: ١٥٢١١٣ / تعداد نمايش: 3794

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج