وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطلب مندج در ایلنا

نگرانی از کمبود داروی هپاتیت B و C / کاهش تولیدات شرکت¬های دارویی

پيرو درج مطلب با عنوان: «نگرانی از کمبود داروی هپاتیت B و C / کاهش تولیدات شرکت­های دارویی» مورخ 12/04/1397 خواهشمند است دستور فرماييد براي روشن شدن افكار عمومي نسبت به درج پاسخ به شرح ذيل اقدام و همكاري لازم صورت گيرد.

 

متن پاسخ

طبق پاسخ روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ با توجه به اینکه موضوع تامین داروی بیماران خاص در اولویت سازمان غذا و دارو قرار دارد و از آنجایی که نگرانی اصلی بیماران خاص در مورد داروهای وارداتی خارجی است، داروی خارجی به اندازه تأمین نیاز سالیانه وارد کشور و در اختیار بیماران قرار می­گیرد و به دلیل اینکه این داروها از حساسیت ویژه­ای برخوردار هستند وضعیت داروهای بیماران خاص توسط این وزارتخانه به طور مرتب رصد می­شود.

شایان ذکر است در مقاطعی از زمان به دلیل برخی مشکلات در انتقال ارز، تأخیر در زمینه واردات برخی دارو وجود داشته که باعث شده است این داروها دیرتر به دست بیماران برسد.

گفتنی است در این راستا ستادی در سطح وزارت بهداشت تشکیل شده است که روزانه وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی را رصد می­کند و دانشگاه­های علوم پزشکی نیز هر روز کمبود و کاستی­های حوزه دارو و تجهیزات پزشکی را بررسی کرده و تلاش می­کنند که مردم در این زمینه دچار مشکل نشوند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٣٠ / شماره خبر: ١٧٨٦٩٤ / تعداد نمايش: 285

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج