وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری فارس مطرح شد:

نشاندار کردن داروهای مورد استفاده در درمان اختلالات مصرف مواد از محل تولید تا مصرف کننده نهایی در حال پیگیری است

روابط عمومی وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: در تدابیر مدنظر سازمان غذا و دارو عملاً نحوه توزیع داروها مورد نظر قرار گرفته است و امر تحویل دارو به بیماران کماکان از طریق پرستار یا بهیار شاغل در مراکز درمان اختلالات مصرف مواد و زیرنظر پزشک مسئول فنی تداوم خواهد داشت.

به گزارش وبدا، روابط عمومی وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری فارس با عنوان « پای لنگ وزارت بهداشت در ماجرای نشت متادون» در تاریخ دوم مهرماه 97 اعلام کرد:

نظر به تحت کنترل بودن داروهای مورد استفاده در درمان اختلالات مصرف مواد، سازو کار موجود در معاونت های غذا و داروی دانشگاه ها اینگونه تعریف شده که مسئول  فنی مراکز درمان باید داروی سهمیه مرکز درمانی و مورد نیاز بیماران را در بازه های زمانی ۳۰ تا ۶۰ روزه با مراجعه حضوری به معاونت مذکور تحویل بگیرند و پوکه های مصرفی دوره گذشته را عودت نمایند.

این امر به خصوص در دانشگاه های علوم پزشکی که تعداد مراکز درمانی به چند ۱۰۰ باب می رسد چند ساعت وقت پزشک را به خود اختصاص می دهد و این امر به خصوص در مراجعه از شهرستان ها به مراکز استان می تواند دردسر زیادی را به پزشکان تحمیل نماید.

لازم به ذکر است برای رفع مشکلات مذکور، سازمان غذا و داروی وزارت متبوع درصدد تعیین تعداد متناسبی از داروخانه های منتخب در سطح دانشگاه هاست که اصل دسترسی پزشکان به نظام دارویی را تسهیل نماید. در این راستا تعداد مشخصی از مراکز درمانی با یک داروخانه لینک می شوند و امر تحویل دارو و عودت پوکه های مصرفی به سهولت امکان پذیر خواهد شد.

قابل توجه است نشاندار کردن داروها از محل تولید تا مصرف کننده نهایی به شدت در حال پیگیری است و امید می رود با برطرف شدن موانع فنی در سریعترین زمان ممکن عملیاتی گردد. با عنایت به موارد پیش گفت در تدابیر مدنظر سازمان غذا و دارو عملاً نحوه توزیع داروها مورد نظر قرار گرفته است و امر تحویل دارو به بیماران کماکان از طریق پرستار یا بهیار شاغل در مراکز درمان اختلالات مصرف مواد و زیرنظر پزشک مسئول فنی تداوم خواهد داشت.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧ - ١٠:٠٧ / شماره خبر: ١٨٢٨٥٦ / تعداد نمايش: 209

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج