وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در روزنامه ایران:

اقدامات وزارت بهداشت در حوزه حمایت از بیماران هموفیلی

مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در این جوابیه تاکید کرد: شاخص دسترسی به فاکتور انعقادی 8 ( شاخص جهانی) در گذشته کمتر از یک بوده و در حال حاضر به عدد 3 رسیده است.

 

به گزارش وبدا، مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در پاسخ به خبر انتقادی روزنامه ایران با عنوان « قطار حمایت از هموفیلی‌ها بعد از دولت هاشمی متوقف شد» در تاریخ 28 فروردین ماه 98 اعلام کرد:

 

تعداد بیماران با اختلالات خونریزی دهنده نسبت به سال76 تقریبا دو برابر شده است و فاکتورهای انعقادی برای بیماران هموفیلی به صورت رایگان در اختیارشان قرار می گیرد. همچنین شاخص دسترسی به فاکتور انعقادی8 ( شاخص جهانی) در گذشته کمتر از یک بوده و در حال حاضر به عدد 3 رسیده است .

مراکز درمانی تحت عنوان شبکه جامع درمان شامل خدمات پنج گانه معاینات، تزریقات، داروهای اختصاصی، دندانپزشکی و فیزیوتراپی در 83 مرکز در حال راه اندازی است و حفاظت مالی مطابق محتوای دستورالعمل جامع درمانی بیماران هموفیلی انجام می شود. مواردی هم که فاقد پوشش بیمه ای بوده و یا از پوشش کامل بیمه ای برخوردار نیستند، در بسته حمایتی بیماران خاص و صعب العلاج این حوزه دیده شده اند.

برگزاری سمینارهای آموزشی دوره ای برای تیم های درمانگر هموفیلی (پزشک، پرستار، فیزیوتراپیست، تکنسین آزمایشگاه و دندانپزشک) و اجرای برنامه های درمانی ITI و پروفیلاکسی برای بیماران واجد شرایط از دیگر اقدامات وزارت بهداشت در این حوزه است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٢:٣١ / شماره خبر: ١٩١١٩٧ / تعداد نمايش: 160

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج