وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در سامانه "فارس من":

حق انتخاب سونوگرافیست خانم یا آقا با بیمار است/ در برخی از شیفت ها امکان تامین نیروی سونوگرافیست خانم فراهم شده است

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز در این جوابیه تاکید کرد: بخش رادیولوژی و سونوگرافی بیمارستان کمالی کرج به صورت شبانه روزی فعال بوده و روزانه بیش از 300 سونوگرافی در این مرکز انجام می شود.


به گزارش وبدا، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز در پاسخ به سوال مطروحه در سامانه "فارس من" با عنوان «در برخی از بیمارستان های دولتی شهر کرج پزشک مرد سونوگرافی بانوان را انجام می دهد» در تاریخ پنجم خردادماه 98 اعلام کرد:

 

به دليل محدوديت سونوگرافيسيت خانم، تامين نيرو براي تمام شيفت‌هاي بيمارستان امكان پذير نمي‌باشد اما در برخي از شيفت هايي كه امكان تامين نيرو فراهم شده است اين كار صورت مي‌پذيرد. ضمن اينكه در كنار تمام متخصصين راديولوژيست تايپيست خانم در تمام مدت انجام سونوگرافي در اتاق حضور دارند همچنين لازم به ذكر است كه در زمان پذيرش بيماران حضور متخصصين سونوگرافيست آقا يا خانم به اطلاع بيماران رسانده مي‌شود و حق انتخاب با خود بيمار است.


قابل ذکر می باشد بیمارستان کمالی کرج به عنوان تنها مرکز دولتی و تخصصی زنان و زایمان در استان روزانه مراجعه کنندگان بسیار زیادی دارد و همین طور بخش رادیولوژی و سونوگرافی این مرکز به صورت شبانه روزی فعال بوده و روزانه بیش از 300 سونوگرافی انجام می شود.


این مرکز تمام تلاش خود را می کند تا با توجه به امکانات و شرایط موجود طرح انطباق در انجام سونوگرافی ها رعایت شود اما بعضا در موارد اورژانسی و شیفت های شب این مورد امکان پذیر نبوده که در نهایت به بیمار اطلاع داده می شود.


در پایان خاطر نشان می شود بیمارستان کمالی در جهت رعایت طرح انطباق در بخش رادیولوژی پیگیری و تلاش لازم را انجام خواهد داد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٩ خرداد ١٣٩٨ - ٠٨:٢٥ / شماره خبر: ١٩١٣٦٣ / تعداد نمايش: 183

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج