وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایسنا:

توضیح سازمان غذا و دارو در خصوص "امضاهای کثیف دارویی"

سازمان غذا و دارو در این جوابیه تاکید کرد: گردش پرونده‌های اداری سازمان غذا و دارو و روند اجرائی آن‌ها تا حصول نتیجه، پس از بررسی کارشناسی با اجماع کمیته‌های قانونی و کمیسیون‌های فنی تصمیم سازی و نتیجه‌گیری می‌شود و شخص یا اشخاص تأثیرگذاری در این فرآیند لحاظ نمی‌گردد.

 

به گزارش وبدا، سازمان غذا و دارو در پاسخ به خبر انتقادی خبرگزاری ایسنا با عنوان «امضاهای کثیف دارویی؛ دست چه کسانی در کار است؟ در تاریخ هفتم خردادماه 98 اعلام کرد:

 

 

سازمان غذا و دارو با هدف نظارت بر فرآیندهای تولید، توزیع، کنترل بازار دارو، واردات و صادرات فرآورده‌های سلامت‌محور در نگاه کلان و با جامعیت همگانی تشکیل گردیده است. رسالت این سازمان نه‌تنها در موضوع دارو بلکه ایمنی غذایی، سلامت کالاهای آرایشی بهداشتی، نظارت بر مکمل‌ها، فرآورده‌های طبیعی و سنتی و همچنین مدیریت تجهیزات و ملزومات پزشکی است.

 

اخیراً اصطلاحات نامناسبی در خصوص وظایف سازمانی غذا و دارو در محافل رسانه‌ای دست‌به‌دست می‌شود که بیشتر بهره‌برداری جهت‌داری از سخنان وزیر محترم بهداشت بوده که جامعه داروسازی، دست‌اندرکاران و خدمتگزاران زحمتکش حوزه غذا و دارو را هدف قرار داده است.

 

جناب آقای دکتر نمکی در سخنان خود با تأکید بر سلامت رویه‌های موجود در سازمان غذا و دارو، خواستار شفاف‌سازی بیشتر فرآیندهای موجود در این سازمان شده‌اند.

 

در این زمینه اعلام می‌دارد که گردش پرونده‌های اداری سازمان غذا و دارو و روند اجرائی آن‌ها تا حصول نتیجه، پس از بررسی کارشناسی، با اجماع کمیته‌های قانونی و کمیسیون‌های فنی تصمیم سازی و نتیجه‌گیری می‌شود و شخص یا اشخاص تأثیرگذاری در این فرآیند لحاظ نمی‌گردد.

 

اصلاح این فرآیندها با تذکر بجای مقام عالی وزارت بهداشت صورت گرفته است و دسترسی به روال اجرائی آن‌ها جهت بررسی، امکان‌پذیر هست. جلسات مربوط با حضور افراد صاحب‌نظر و دارای صلاحیت مورد تائید وزیر بهداشت، تشکیل گردیده و با رأی‌گیری اعضاء جلسه، با استقلال رأی تصمیم‌گیری می‌شود.

 

متأسفانه برخی افراد با سودجوئی از این جو، به دنبال انتفاع و به دست آوردن امتیازاتی فرای قانون و مقررات می‌باشند و مسیرهای غیرمتعارف را در این فضا هدف‌گیری کرده‌اند.

 

خوشبختانه جناب آقای دکتر نمکی و همکاران برگزیده ایشان در سازمان غذا و دارو براین باورند که در برابر ناملایمات ایستادگی کرده و سلامت جامعه را بر همه‌چیز ارجح می‌دانند و در این راستا دست یاری به مسئولین و دست‌اندرکاران دراز نموده و برای این هدف تلاش مجدانه دارند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢١ خرداد ١٣٩٨ - ١٢:٠٢ / شماره خبر: ١٩١٥٢٣ / تعداد نمايش: 137

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج